Zirkonyum diş kaplama nasıl yapılır?

Gelişmiş estetik uygulaması ve daha kısa sürede uygulanma özelliğine sahip olan zirkonyum diş kaplama, porselen köprü dişlerde metal yerine ak bir renge sahip olan zirkonyum alaşım kullanılmasıyla yapılan bir uygulamadır. Zirkonyum diş kaplama kişiye kalitesi yüksek bir diş kazandırmakta olup, ışık geçirgenliği ve doğkırmızı duruşu ile son dönemlerin en sık tercih edilen uygulamalarından biri olmuştur. Zirkonyum diş kaplama uygulamasında aynı zamanda hata payı oranı da minimum seviyelerdedir.

Zirkonyum kaplama dişler hem ön dişlerde estetik bir görünüm sağlıyor hem de arka dişlerin sağlamlığını arttırıyor. Bu sebeple güvenle tercih edilen zirkonyum dişler, kişinin yaşam kalitesini arttırmada da bir hayli etkilidir. Peki zirkonyum kaplama nasıl yapılır?

Hastanın ağzından alınan miktarler bilgisayar ortamında optik okuyucularla taranır ve zirkonyum levhalardan el değmeden freze sistemleriyle bilgisayar tarafından kesilerek şekil verilir. Elde edilen veriler kamera yardımıyla bilgisayara yüklendikten sonra, tasarımları yapılır ve üretime geçirilir.

Zirkonyum kaplama nasıl yapılır?

]]>