Ylang Ylang Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ylang Ylang Yağı Nedir?

Ylang ylang yağı, Güney Asya Yağmur ormanlarında bulunan çiçeğin buhar damıtması ile elde edilir. Ylang yağının egzotik kokusu vardır, bazı bitkisel ilaç yapımlarında kullanılır. Ylang yağının insanı heyecanlandıran bir yapıya sahiptir. Cilt sağlığı ve saç sağlığı gibi problemlerde etkili çözümlere neden olacağı düşünülüyor.

Ylan Yağı Faydaları?

  • Saç bakımında kullanıldığında, kırık saç uçlarında iyileştirme etkisi vardır. Sadece 1-2 damla ylang ylang yağı bunun için yeterli olacaktır. Kırıkları tedavi ettiğinden saçın uzamasında da olumlu etkiler gösterir.
  • Banyo yapılan suyun içine bir miktar ilave edildiğinde etkinliği ile rahatlatıcıdır.
  • Cildinizi nemlendirmek için kullandığınız her türlü bitkisel yağın içerisine ilave ederek, tedavinin daha hızlı etki göstermesini sağlayabilirsiniz.
  • Cildin nem dengesini sağlar hem de yumuşak olmasına yardımcı olabilir.
  • Sinir sisteminin etkisine dayanan streslerde, öfke nöbetlerinde, korku ve panik atak durumlarında oldukça etkili bir yağdır.

Yan Etki Durumu: Büyük alerji durumu olmasa da çok az kişide, hassas cilt formu olduğundan dolayı kızarıklık ve türevleri gibi sorunlar çıkmaktadır. Cildinizde hassas olmayan kısmına deneyerek alerji durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Bize bu kelimeler ile ulaştınız: ylang ylang yağı, ylang yağı, ylang yağ, ylang yağı nedir, ylang yağı kullanımı