Yılan Yağı Nedir?

Yılan yağı, yatıştırıcı artrit ağrısı, cilt sağlığının iyileştirilmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kalp sağlığının korunması, ciltte tahrişin azaltılması, bilişsel işlevlerin arttırılması, ruh halinin dengelenmesi ve saçın güçlendirilmesi gibi bazı etkileyici sağlık yararlarına sahiptir. Birkaç hafif yan etki vardır, ancak bunlar öncelikle alerjik reaksiyonlar, aşırı yağ kullanımı veya bu doğal yağdaki kaliteli bileşenlerden kaynaklanır.

Boa, deniz yılanları ve diğer türlerden yapılan diğer yılan yağları olmasına rağmen, yılan yağı Çin su yılanının yağından elde edilir. Bu yağ, insan sağlığı için bir dizi faydaya doğrudan bağlanmış olan, eikosapentaenoik asit (EPA) adlı bir omega-3 yağ asidinin yüksek seviyelerine sahip konsantre bir yağ halinde işlenir ve rafine edilir. Yılan yağı, aslında yılanlardan elde edilen yağla meşru bir ürün kullandığınız sürece, ölçülebilir sağlık etkilerine sahip. Gerçek yılan yağındaki yağ asidi içeriği, bir dizi durum için masaj olarak kullanılabilir.

Yılan Yağı Faydaları

İnsanlar yaygın eklem ağrısı ve artrit, zayıf bir bağışıklık sistemi, kardiyovasküler problemler, bunama, bilişsel bozukluk, stres, anksiyete, depresyon, bölünmüş uçlar, kepek, saç dökülmesi ve kronik ağrı muzdarip olduğunda yılan yağı kullanır.

Enflamasyonu azaltır

Geleneksel olarak, yılan yağı en yaygın olarak eklem ağrısı, artrit, gut, kas ağrıları ve diğer bir dizi kronik hastalık gibi iltihaplı durumlar için bir topikal merhem olarak kullanılmıştır. Çalışmalar, yılan yağında bulunan omega-3 yağ asitlerinin, sert eklemleri gerçekten gevşetebileceğini ve vücudun çeşitli bölgelerinde iltihaplanmayı azalttığını göstermiştir.

Saç Bakımı

Geleneksel yılan yağı kullanımı saç dökülmesini önlemek için kafa derisine küçük miktarlarda masaj yapılmasını içerir. Omega-3 yağ asitlerinin ve yağdaki diğer aktif bileşiklerin cildi nemlendirdiğini ve saç köklerinin sağlığını iyileştirdiğini, böylece erken saç kaybını önleyici ve saç çıkartıcı olarak kullanılır.

 Cilt bakımı

Cildi korumak söz konusu olduğunda, yılan yağı, cildi nemlendirebileceği, koruyabileceği ve çeşitli şekillerde tedavi edeceği için oldukça etkilidir. Enfeksiyon veya tahriş edici nedeniyle cildinizin soyulması, çatlaması, kuruması veya iltihaplanmadığı, bu yağın az miktarda uygulanması, genellikle diğer taşıyıcı yağlarla birlikte kullanıldığında, iltihabı hafifletebilir ve daha sağlıklı, daha genç görünen bir cildi teşvik edebilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Valensey Yılan Yağı Şampuanı bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: yılan yağı sabunu, yılan yağı sakal, yılan yağı ne kadar, yılan yağı nedir, yılan yağı şampuanı, yılan yağı kaş, yılan yağı, yılan yağı fiyat, yılan yağı al, yılan yağı aktar, yılan yağı ayda kaç cm saç uzatır, yılan yağı aktarlarda bulunur mu

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.