Yetişkinlerde isilik nasıl geçer?

Ekseri sırt ve göğüs bölgesinde kaşıntılı deri döküntüsü olarak meydana gelen isilik, sıcak havaların sebep olduğu kırmızı ufak hususlar şeklinde vücudun aşırı ısınmasında ve terlemesinden kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Daha çok bebeklerde ve çocuklarda ortaya çıkan isilik, ne yazık ki nadiren de olsa bazı yetişkinleri de etkisi altına almakta, kaşıntı ve kızarıklık ile yetişkinlerin vücudunda meydana gelerek onlara günlük yaşantılarında çeşitli sıkıntılar yaşatmaktadır. Özellikle de sosyal aktifliği olan insanlar isilik sorunundan daha fazla şikayetlenir ve bir an geçmesi açısından ne yapması gerektiğini araştırır.

Yetişkinlerde isilik tedavisi

Bu makalemizde yetişkinlerde görülen isilik nasıl tedavi edilmelidir, yetişkinlerde isiliğin tedavisi nasıl yapılmalıdır bu sorunlara yanıt verdik. Yetişkinlerde isilik nasıl geçer merak ediyorsanız, makalemizi sonuna kadar dikkatli bir biçimde okumanızı öneri ederiz.

İsilik kaşıntısı birkaç hafta devam yapan bir sorundur. Az öncede bahsettiğimiz gibi yaz aylarında fazlaca terlemenin ve bu terden dolayı ıslak kalmanın etkisi büyüktür. Ancak bunun yanı sıra yüksek ateş geçirmenin de sonrasında görülür. Bulaşıcı değildir lakin nüksetme riski vardır.

İsilik tedavisi açısından yapmanız gerekenler doktor önerisi ile kaşıntı giderici krem veya losyonlar kullanmanız. Gün içinde 2-3 kez ılık duş almanızın da isilik tedavisi açısından olumlu etkisi olacaktır. Çok fazla güneşin altında kalmamaya dikkat etmeli, serin ve kur yerlerde bulunmaya çalışmalısınız. Odanızın sıcaklığını yaz aylarında iyi ayarlamalı terlemekten kaçınmalısınız.

]]>