Tilya Çayı Hazırlanışı Nasıldır? Faydaları Nelerdir?

tilya çayı

Tilya Kürü Nedir?

Kış aylarına girdik havaların soğuması ile grip nezle gibi bulaşıcı hastalıklar arttı ve vücudumuz gardını düşürdü. Ama aslında bedenimiz sağlığımız ve hastalılara yenik düşmemek bizim insiyatifimizde. Yani akıllıca davranıp bir takım takviyeler yaptığımız sürece kışı sağlıklı ve formda atlatabiliriz. Tilya kürü ise bu destek takviyelerinden biri hatta en güzeli diyebiliriz. Gelin birlikte uzun yıllardır tüketilen fakat tam olarak neye yaradığını bilmediğimiz tilya kürünün içeriğine faydalarına bakalım.

tilya çayı

Tilya Çayı Hazırlanışı Nasıldır? Faydaları Nelerdir?

Tilya kürü geleneksel olarak yüzyıllar boyunca tükettiğimiz ıhlamur kuşburnu ve altın otu bitkilerinin karışımından oluşan nefis kokusu ve içeriği ile kış aylarında vazgeçmek istemeyeceğimiz bitki çayıdır. Ihlamur, kuşburnu ve altın otu normalde tek tek tükettiğimiz bağışıklığı güçlendiren 3 önemli bitkiyken, birleştiğinde tam bir enerji ve şifa kaynağı olmaktadır.Ihlamur sinirlerimizi yatıştırıp stresi azaltırken uykuya geçişi kolaylaştırır, kuşburnu ise C vitamini takviyesi yaparak gribe ve nezleye savaş açar.Burun tıkanıklığını geçirir.Solunum yoluyla oluşabilecek enfeksiyonları önler.Boğazda oluşan şişliği ve yaraları antioksidan özelliği ile yatıştırır. Altın Otu ise vücuttaki iltihapların atılmasına yardımcı olur. Fazla yağ ve ödemlerin atılmasında etkilidir.

Tilya Çayı İçeriği Nedir?

Tilya çayı ıhlamur çiçeği, kuşburnu ve altın otunun karışımından hazırlanan enerji deposu ve hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendiren hoş tadımlı bir çaydır.Tilya çayı saraçoğlu ile daha tanınır hale gelmiş ve yaygınlaşmıştır.

tilya çayı

Tilya Çayı Kullanımı Nasıldır? Zararı Var Mıdır?

Tilya çayını hergün sabah akşam tüketebilirsiniz. 1 ay boyunca aralıksız kullandıktan sonra 1 hafta ara vererek sonra yine tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Tamamen doğal ve faydalı bir bitki olduğundan yan etkisi yoktur gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Tilya Çayı Fiyat ve Sipariş

tilya-cayi-siparis

 

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

tilya çayı fiyatı, saraçoğlu tilya kürü yorumları, tilya çayı saraçoğlu, tilya kürü kullananlar 2017, tilya kürü kullananlar gercek yorumlar, ibrahim saraçoğlu tilya kürü ile zayıflayanlar, tilya kürü kullananlar 2018, tilya kuru ne zaman icilmeli