Teff tohumu nedir? Teff tohumu çayı zayıflatır mı?

Buğday gibi yaygın ve popüler olmamasından dolayı, bazı insanlar teff tohumunun ne olduğuna dair oldukça yüzeysel bir düşünceye ve ilk etapta neyin teff olduğuna dair bir fikre sahip değil. Teff tohumu, yaklaşık olarak kırmızı ve beyazdan koyu renkli kahverengiye kadar değişen ve ince bir somun tadı olan bir haşhaş tohumu büyüklüğüne sahip glutensiz bir tahıldır. Tarih kökenleri binlerce yıllık olup, Uygarlıktan uygarlıklara kadar uzanır, Farklı iklimlerde ve yükseklikte (2100 metreye kadar) gelişir, bugün teff tohumları çoğunlukla Eritre ve Etiyopya topraklarında çoğalır. Yerliler, geleneksel teff ekmeğini injera olarak adlandırmak için kullanıyorlar.

Teff Tohumunun Beslenme Profili

Teff tohumu ve teff tohumu hızlı kilo kaybını ve genel olarak iyi oluşu teşvik edebilecek alternatif glutensiz unları ve besinsel ekmekleri arayanlar için müthiş bir öneri haline gelmektedir.

İşte 1 bardak pişmiş teff etkileyici beslenme profili ve faydaları:

6g yağ, 255 kalori, 50g karbonhidratlar, 20 mg sodyum, 10g protein, 7g fiber, 46mg tiamin, 08mg riboflavin, 24 mg vitamin B6, 3 mg niasin, 2 mg manganez, 126mg magnezyum, 17mg demir, 302 mg fosfor, 5mg bakır, 123 mg kalsiyum, 8 mg çinko, 269mg potasyum

Teff, sadece yüksek miktarda lif sunarak değil, aynı zamanda içindeki bakır nedeniyle de kilo kaybını destekleyebilir. Çünkü bakır, hücrelerin mitokondriyasında Adenosin Trifosfat üretimine yardımcı olur ve ATP de vücudun enerji para birimidir. Bu, bakırın vücudun enerji seviyelerini arttırmak ve yağ yakmak için ihtiyaç duyduğu yakıtı üretme yeteneğini teşvik ettiği anlamına gelir.

Teff, B vitaminlerinin varlığından dolayı bağışıklık sistemimiz için iyidir. B vitaminleri birçok vücut fonksiyonu için gereklidir ve güçlü bir bağışıklık sadece bunlardan biridir.

Teff çok güçlü bir kalsiyum ve manganez kaynağı olduğu için kemik sağlığını destekler. Kemik sağlamlığı için tek başına kalsiyum gereklidir. Manganez, kalsiyum ve diğer mineraller ile birleştirildiğinde, özellikle zayıf kemiklere ve kırıklara eğilimli yaşlı bireylerde kemik kaybını azaltmaya yardımcı olabilir.

Teff Tohumu Çayı İle Zayıflamak

Teff tohumundan ve eklenen diğer bitkilerin birleşiminden oluşan, zayıflamak isteyenlerin yeni göz bebeği teff tohumu çayı sizlere zayıflama konusunda yardımcı olacaktır.

İçerisinde 22 adet şifalı bitki bulunan teff tohumlu karışık bitki çayını kullanması da çok kolay.

Sabah kalktığınız zaman, bir bardak kaynamış suya teff tohumlu poşet çayı atın. 4 dakika demleyin. Daha sonra aç karnınıza için.

Gün boyu metabolizmayı hızlandırabilen bu çay ile vücudunuzda yağ yakımının ardından biriken ödemleri vücuttan atabilir. Yağ yakımını artırabilir. Size enerji verebilir. Vücudunuzdaki toksinleri de temizleyebilir.

Teff Tohumlu Zayıflama Çayını Nereden Alabilirim?

Teff Tohumlu Çay almak isterseniz www.tefflifesiparis.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Teff Tohumlu Çay bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: Teff Life Slim Çayı, Teff Life Slim Çayı, Teff Life Slim Çayı yorumları, Teff Life Slim Çayı şikayet, Teff Life Slim Çayı nerede satılır, Teff Life Slim Çayı ekşi, Teff Life Slim Çayı nedir, Teff Life Slim Çayı şikayet var, Teff Life Slim Çayı ne kadar, Teff Life Slim Çayı, Teff Life Slim Çayı kullananlar, Teff Life Slim Çayı fiyatları, Teff Life Slim Çayı eczane, Teff Life Slim Çayı fiyatı, Teff Life Slim Çayı fiyati nedir, Teff Life Slim Çayı instagram, Teff Life Slim Çayı içindekiler, Teff Life Slim Çayı kullanıcı yorumları, Teff Life Slim Çayı sipariş, Teff Life Slim Çayı satan eczaneler, Teff Life Slim Çayı yorumlar, teff tohumu, teff unu, teff unu nedir, teff tohumu, teff tohumu nasıl kullanılır, teff tohumu nedir, teff tohumu nereden alınır, teff tohum fiyatı, teff tohumu tarifleri, teff tohumu faydaları, teff grass tohumu, teff bitkisi tohumu

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.