Teff Tohumu Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Teff Tohumu

Teff Tohumu Nedir?

Teff Tohumu son zamanlarda oldukça popüler olan bir bitkinin tohumudur. Tahıl ürünleri arasında son günlerde adından oldukça sık bahsettiren ürün oluyor. Boyut olarak diğer gıda ve tahıllardan kat kat daha küçük oluşu ve yararları ile son zamanlarda çok dikkat çekiyor. Özellikle kilo vermek isteyenler ve diyet yapanların gözdesi olan bir tohumdur. Bu gün sizlere bu bitkinin faydalarından bahsedeceğim.

Teff Tohumu

Teff Tohumu Nerede Yetişir?

Teff Tohumu teff bitkisinin tohumlarıdır. Bu durumda sormamız gereken soru teff bitkisinin nerede yetiştiğidir. Teff bitkisi Kuzey Etiyopya’da yetişmekte olan bir bitki olarak karşımıza çıkıyor. Küçük tanecikli bir tahıldır. Teff bitkisi yapılan araştırmalara göre dünyanın en küçük tahılıdır. Teff tohumu, kırmızı beyaz ve kahverengi olarak 3 farklı renge ve rengine göre türüne sahiptir.

Teff Bitkisi

Teff Tohumu Ne İşe Yarar?

Teff Tohumu son zamanlarda adından oldukça bahsettiren bir tahıldır. Adının bu kadar duyulmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi kilo verdiriyor olmasıdır. Teff tohumunun kilo vermeye yardımcı olduğu söyleniyor. Son zamanlarda yazın yaklaşması ile beraber insanlar fazla kilolarından kurtulmak için kolay ve hızlı yollar arıyor. Bu nedenle teff tohumu ve teff çayı kulaktan kulağa gezen ve adından sıkça bahsettiren bir tahıl olmayı başarıyor.

Teff Tohumu

Teff Tohumu Faydaları Nelerdir?

Teff Tohumu’nun faydaları oldukça fazladır. Son zamanlarda adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştır. Bende sizler için teff tohumunun faydalarını araştırdım be derledim. İşte teff tohumunun faydaları;

  • Teff Tohumu vitamin bakımından oldukça zengindir.
  • Teff Tohumu vejetaryenler için kullanıma uygundur.
  • Teff Tohumu kemik gelişimine katkı sağlar.
  • Teff Tohumu diş sağlığı için etkilidir.
  • Teff Tohumu tok tutucu özelliğe sahiptir.
  • Teff Tohumu kilo vermeye yardımcıdır.

Teff Tohumu