Tatilde Beslenmenize Dikkat Edin!

Yaz tatilinin bitmesine az bir zaman kala hala tatile çıkamayanlar bu son günleri iyi değerlendirmek için tatil rezervasyonları yapmaya başladılar bile ve tatile yeni çıkmış olanlar ise tatilin tadını çıkarıyor. Tabi ki tatile gittiniz diye nasıl olsa fit bir şekilde başladım tatile düşüncesinden çıkıp, orada yediklerinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü insanlar kiloyu en çok tatilde alıyorlar. Bizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlerle paylaşmak istedik;

Açık büfelerdeki yemeklere dikkat;

Buralarda sunulan yiyeceklerin pişirme yöntemlerine dikkat edilmeli ve uygun olanları seçilmelidir. Taze salatalar sofralarda mutlaka bulundurulmalıdır. Normalde yenilen ölçülerin çok üstünde ebatlarda tabaklar ve yiyecekler alınmamalıdır.

Ihlara Termal Tatil Köyü Açık Büfe

Bardakta satılan soslu mısırlardan uzak durun;

Açık büfe dışında ambalajsız pek çok yiyecekten uzak durulmalıdır. Mısırda bunlardan bir tanesidir. Çünkü günün tüm kalorisini farkında olmadan mısırdan alabilirsiniz.

sut_misiri

Tatilde en masum tatlı dondurma olmalı;

Genellikle her açık büfe öğünün tamamlayıcısı bir tatlı tabağıdır. Yemeğin hemen üzerine alınan tatlı kilo alımını kolaylaştırır. Kan şekerinde ani yükselişlere neden olur. Bu neden le tatlı yemek isteniyorsa tercih dondurma olmalı ve yemekten 2 saat sonra tüketilmelidir.

Vişneli-dondurma-610x300

Bu tatil önerileri ile sağlıklı bir tatil geçirebilir ve sağlıklı beslenmenizi orada sonlandırmamış olursunuz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Tatilde beslenme, tatil diyeti, tatil sezonu, tatile gidilebilecek yerler, dondurma kilo yapar mı, en sağlıklı tatlı hangisidir, tatil sıcaklıkları nasıl olacak , hızlı kilo vermenin zararları, en güzel tatil mekanları, şeker hastalığı tedavisi, diyet ve spor, göbek eritme, zayıflamanın zararları