Sindirimi kolaylaştıran nohut çorbası tarifi

Sindirim sıkıntısı yaşayanlar beslenme uzmanlarının önermiş olduğu sindirimi kolaylaştıran nohut çorbasını yaparak, her gün azar ölçüde düzenli olarak tüketebilirler. Nohut çorbası içmek bağırsakların hızlı bir biçimde çalışmasını ve yediklerimizin sorunsuzca sindirilmesini sağlayarak, bizlere sindirim sorunu yaşatmaz. mide gazı, bağırsak gazı ya da şişkinlik sorunlarına nohut çorbası ile doğkırmızı bir çözüm bulabilirsiniz.

Nohut çorbası yapmak üstelik hiç de zor değildir. Sindirim sıkıntısı çektiğiniz zaman nohut çorbasını yapabilir ya da hiçbir zaman sindirim sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız o zaman da günlük beslenmenizde düzenli olarak nohut çorbasına muhakkak yer vermelisiniz. Nohut çorbası aynı zamanda yağ yakma özelliğine de sahiptir. Düzenli tüketildiğinde kilo vermenizi de sağlar.

Sindirimi kolaylaştıran nohut çorbası

Malzemeler

Bir kase haşlanmış nohut (haşlanmış olacak)
Bir çay kaşığı pul biber
Yarım çay kaşığı karabiber
Dört diş sarımsak
Bir sayı defne yaprağı
Bir sayı kırmızı soğan
Yarım kase taze bezelye
Bir çay kaşığı kimyon
Yarım sayı pırasa
İki tüketmek kaşığı zeytinyağı
Yarım sürahi su

 

Hazırlanışı

Kırmızı bir sayı kuru soğanı dörde bölerek derin bir tencerenin içine eklenir ve üzerine pırasa, defne yaprağı, sarımsak, nohut, zeytinyağı, bezelye eklenir. Tüm bu malzemelerin üzerine yarım su sürahi su eklenir ve ocakta bir güzel kaynatılır. Kaynadıktan sonra karışım blendırdan geçirilir. Üzerine baharatlar eklenir ve afiyetle içilir.

]]>