Siğiller nasıl geçer?

Vücudun herhangi bir yerinde apansız çıkan siğiller gerekli biçimde tedavi edilmediklerinde sürekli karşı karşıya kalınabilen bir durum olmakta ve bazıları kanser riski taşıdığından dolayı tehlikeli oldukları açısından en doğru biçimde siğil tedavisi yapılmalıdır. Pütürlü ve sert bir dokusu olan siğiller başta tırnak çatlağı olmak üzere çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Hele ki topuk bölgesinde olan siğiller yürümeyi etkilemektedir. Bazıları da bulundukları bölgede enfeksiyon oluşmasına sebep olurlar. Mütenevvi nedenlerden ötürü husule gelen siğiller nasıl geçer işte cevabı…

Yetişkinde çıkan bir siğile oranla çocuklarda çıkan siğiller daha hızlı bir biçimde geçmektedir. Siğil tedavisi açısından siğilin bulunduğu bölge ve siğilin türü göz önünde bulundurularak gerekli işlemler uygulanmaktadır. Aynı zamanda hastanın yaşı da göz önünde bulundurulur ve çocuklarda çıkan siğiller açısından daha basit yöntemler seçilir.

Çocuklarda çıkan siğiller açısından klasik ilaç tedavisi olan salisilik asit içerikli bir ilaç kullanılır. Bu ilaç düzenli olarak fasıla verilmeden kullanılırsa siğil geçer.

Yetişkinlerde çıkan siğiller açısından ise dondurma tedavisi uygulanır. Birkaç seanslık dondurma tedavisi ile siğiller iz kalmadan geçer. Eğer ki dondurma yöntemi siğilin geçmesi açısından gerekli olmadıysa yakma ve lazer tedavisine başvurulur.

]]>