Sıcak kemoterapi nedir?

Kanser hastalarının kanser ilaçları ile tedavi edilmesi işlemi olan kemoterapi, son dönemlerde artan kanser hastalıklarından dolayı bir hayli uygulanmaktadır. Kanserin günümüzde artış göstermesi yüzünden, uzmanlar kanser açısından etkili ve taze tedavi yöntemleri aramaktan vazgeçmiyor ve bu arayışlar kanser tedavisini olumlu gelişmelere doğru sürüklüyor. Mamafih kanser tedavisi açısından kullanılan kemoterapinin de gelişmesi sıcak kemoterapi adı verilen taze bir tedavi metodunun ortaya çıkmasına olanak sağladı.

Sıcak kemoterapi tedavisi

Sıcak kemoterapi tedavisi sayesinde kanser hastalarının iyileşme süreleri normal kemoterapiye oranla daha da kısalıyor. Üstelik sıcak kemoterapi yalnızca kanser hastasını kısa sürede tedavi etmekle kalmıyor, aynı zamanda hastanın tedavi sürecinin kolay geçesini de sağlıyor.

Kalın bağırsak kanseri, mide kanseri, yumurtalık kanseri, karın zarı kanseri ve apandisit kanseri bir süre sonra karın içinde aşırı ölçüde tümör oluşumuna sebebiyet vermektedir. Durum böyleyken kemoterapi ya da diğer kanser tedavisi açısından kullanılan radyoterapi ve hormonterapi uygulamalarının tedavi edici etkisi azalıyor. Bu sebeple hastaların durumu giderek kötüleşir ve kanser hastalığı hastanın yaşamını sonlandırmaya doğru ilerliyor.

Uzman hekimler tarafından yapılan yazılı açıklamalarda, son yıllarda uygulamaya konulan sıcak kemoterapi uygulamasının, karın içi bölgesinde husule gelen tümör hücre adetsını azaltığı ve hastanın yaşama olanağının arttığı yer almaktadır.

]]>