Serinleten Pratik İçecek Tarifleri

Sıcak havalarda vücudun en önemli ihtiyacının su olduğunu belirten uzmanlar, siz terlemediğinizi düşünseniz dahi hava sıcaklığı ve nemin etkisi ile deri, solunum, idrar ve dışkı ile normalden fazla su kaybı olmaktadır. Bu kayıp elektrolit kaybı ile beraber, tansiyon dengesizliği, baş ağrısı ve halsizlik yorgunluk yapabilir.

Sıvı tüketimi, mide ve bağırsak hareketliliği kadar böbreklerin de temizlenmesi açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle gün içerisinde de porsiyon ile bölünmüş olarak 12 bardak su veya sıvı içecek tületilmesi tavsiye edilmektedir. Genelde de sabah oda ısısında olan bir bardak suyun içilmesi gece dinlenme sürecinde olan midenin de hafif hareketlenmesini sağlar.

d1

Kadınların günde  en az 2 litre erkeklerin ise 2,5 litre su ihtiyacı olduğu belirten uzmanlar, su tüketmek zor geliyor ise suyun içerisine bir iki damla meyve suyu yada taze meyve parçları, nane ve limon ekleyerek için. Ayrıca soğuk bitki çayları, şekersiz olarak meyvenin kendi ile pişmiş kompostolar, limonata, ayran, kefir ve soda da doğru seçimlerdir.

d2

Köpüklü elmalı limonata tarifi taze sıkılmış elma suyu, biraz limon suyu, taze nane yada fesleğen maden suyu ile karıştırabilirsiniz.  Light limonata tarifi, şeker yerine doğal tatlandırıcı stevia kullanarak limon suyu, limon kabuğu rendesi ve bol buzlu su ile kalorisiz bir limonata hazırlayabilirsiniz.

d4

Maden suyu ve domates suyu tarifi, taze hazırlanmış domates suyunu, biraz limon ve maden suyu ile karıştırabilirsiniz. Light milkshake tarifi, bir şeftali yada yarım muzu yarım bardak light süt ile blander kullanarak karıştırın. Daha sonra üzerine bir top light dondurma ekleyerek çırpmaya devam etmelisiniz.

d3

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

serinleten pratik içecek tarifleri, içecek tarifleri, pratik içecekler, içecek tarifleri, serinleten içecekler, sağlıklı içecekler, içecek, yazın serin içecekler, kolay içecek tarifleri.