Rizeli Girişimciden Patentli Bal Kapsülü

Rizeli girişimci Habib Koçal özellikle açlık ve kıtlık dönemlerinde kullanılmak üzere balın kapsülünü yaparak hem dünyada bir ilk olmayı hemde bal kapsülünün patentini almayı başardı.

Habib Koçal 4 yıldır bal kapsülleri üzerinde çalışmalar yaparak 4 farklı bal çeşidini kapsüllere yerleştirmiş ve bu çalışmasıyla hem uluslar arası hemde Türk Patent Ensitüsü’nden patent aldı. Koçal projesini özellikle kıtlık ve açlık dönemlerinde meydana gelen ölümlerden esinlenerek bu projeye başladığını ifade etti.  Tükenmeyen  gıdalar arasında balın ayrı bir yeri olduğunu söyleyen rizeli girişimci özellikle Karadeniz Bölgesi’nde üretilen balların 3 bin yıl bozulmadan kendini koruyabildiğini bildirdi. Özellikle tokluk hissi verecek plorin değeri yüksek 0,75 mg bal kapsülü tüketen bi insanın 3-4 saat kadar tok kalacağını ve günde üç sefer sabah, öğle, akşam aldığında çok sağlıklı olmasa da en azından hayatta kalabileceğini söyledi.

Antibiyotiğe de El Attı

Habib Koçal, aynı zamanda antibiyotiğe alternatif olarak plorin değeri yüksek kestane balı, organik limon suyu ve nane tozu karışımı ile elde edilen karışımın kapsüllere doldurularak doğal bir antibiyotik elde ettiklerini söyledi. Antibiyotiğin zararlarının ortada olduğunu söyleyen Koçal, bu ürün çok güçlü bir antibiyotik etkisi yaratmaktadır dedi.

Obezlere Çare Bal Kapsülü

Bal kapsülü güçsüz ve zayıf kişilere güç verdiği gibi obezlerin de kilo vermesine faydalı olacağını söyleyen rizeli girişimci, kilolu bir kişinin öğün aralarında acıkması durumunda 1 mg’lık bal kapsülü alarak tokluk hissi yaşayacağını belirtti.

4 Yılda 400 Bin TL Harcadı

Koçal, projeyi Dünya çapında çalışan birçok gıda ve ilaç firması ile paylaştığını söyleyerek bu proje için 4 yılda tam 400 bin TL harcadığını söyledi. Henüz satışına başlanılmayan bal kapsülünün 0,75 mg’lik 30 kapsülden oluşan bir kutunun 29.90 TL’den satılmasını uygun gördüğünü bildirdi. Balın kapsül yapılması sırasında sadece sığır jelatini kullandığını, kullanılan jelatinlerin helal gıda sertifikası bulunduğunu söyledi.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kapsül, bal kapsülü, bal kapsülünü kim yaptı, kapsül bal, bal kapsülü neye iyi gelir, habib koçal, bal kapsül hakkında, bal kapsül nelerden yapıldı, bal kapsül ne kadar, bal kapsül nereden bulurum, bal kapsül faydaları, bal kapsül fiyatı