Regl ağrısına iyi gelen şeyler

Kadınların regl döneminde yaşamış olduğu mütenevvi sorunlara karşı doğanın mucizevi bitkileri şifa kaynağı olarak tüm bu sorunların geride kalmasına muavenet ediyor. Regl dönemini kolay bir biçimde atlatmak açısından bir takım bitkileri yemeniz önemli bir husus iken, aynı zamanda bazı besinlerin tüketimine de ağırlık vermeniz önemlidir. Peki regl dönemindeki ağrı ve diğer sorunlara karşı hangi bitkileri ve gıdaları tüketmek gerekir?

Regl ağrısına ne iyi gelir?

Regl dönemi sancılarına karşı bu dönemde kendiniz açısından özel bir beslenme programı ayarlamalı ve bu programa düzenli bir biçimde ayak uydurmanız gerekir. Genellikle regl döneminde kadınların canı normal dönemde tükettiği besinlerin dışında farklı bir şeyler tüketmek ister. Bu aşırı yeme isteği uyandıran besinlerin bazıları bu dönemde yararlı olurken, bazıları ise tüketilmesinden kaçınılması gereken şeylerdir. Günlük hayatınızı zora sokmadan sorunsuz bir regl dönemi atlatmak açısından keten tohumu, tam tahılı gıdalar ve kalsiyum bakımından zengin besinler tüketilmelidir.

Özellikle regl döneminde tüketilecek keten tohumu, krampların azalmasına yardımcı olacaktır. Bu sebeple günde iki kaşık keten tohumu yemeniz sağlığınız açısından yararlı olacaktır. Keten tohumunu yoğurt ile birlikte yiyebilirsiniz.

Regl dönemindeki sorunlarınızı azaltmanıza yardımcı olacak lif ve protein bakımından zengin tam tahıllı ürünlerdir. Tam tahıllı ürün toplulukları regl sancılarına oldukça iyi gelir. Çünkü bu besinler kan şekerini normal seviyede tutacaktır. Kalsiyum bakımından zengin olan brokoli, soya sütü, ton balığı ve balık çeşitleri de bu dönemde ağırlık vermeniz gereken yemekler arasındadır.

]]>