Plastik biberonun zararları nelerdir?

Petrolün yan ürünü olarak bilinen plastik yaşamımızın her anında yer almakta ve en çokta bebek ve çocuk sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır. Bebeklerin biberonlarını plastik seçen ebeveynler aslında bebeklerinin sağlıklarını riske ediyorlar. Çünkü plastik biberonlar bebeklerde mütenevvi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olmakta hatta ölümcül zararları da bulunmaktadır.


Plastik biberonların bebek sağlığına olan zararları arasında en tehlikeli olanı nörolojik problemlerin ortaya çıkmasıdır. Bebekte kalıcı tahribata sebep olan plastik biberonlar nörolojik sorunların yanı sıra bağışıklık sistemi üzerinde de olumsuzluklar yaratmaktadır. Ayrıca kısırlık, kanser, kalp-damar hastalıkları, obezite gibi sağlık problemlerinde de plastik biberonların etkisi olur.

Bebeklerini doyururken anne babalar kesinlikle plastik biberonları kullanmamalılar. Plastik biberonlar yerine cam biberonlar tercih edilmelidir. Bebekler ve gelişme dönemindeki çocukların gelişimini etkileyen plastik biberonlar sağlığa oldukça zararlıdır.

]]>