Omega-3 hem anne hem bebek açısından önemli

Her mevsim alınması önerilen Omega- 3 yağ asitleri, annelerin doğum öncesi ve sonrası sağlığında, çocuğun ise zihinsel ve bedensel gelişiminde önemli rol oynuyor.

İngiliz Danışman Gıda Bilimcisi Dr. Ray Rice, anne ve bebekteki Omega- 3 eksikliğini gidermek açısından, yalnızca soğuk denizlerde yaşayan balıklarda yüksek oranda olan Omega-3 yağ asitleri takviyesi gerektiğini belirtiyor.

Hiperaktivitede de faydalı

Dr. Rice, önemli bir Omega-3 deposu olan Seven Seas ürünleriyle bu eksikliği gidermenin mümkün olduğunu söylüyor. Kolay içilebilmesi açısından portakal suyu ve kiraz aromasıyla tatlandırılan Seven Seas’in çocuk sağlığına olumlu etki yaptığı belirtiliyor. Yetersiz uyku ve olumsuz davranış gibi hiperaktivite belirtileri gösteren, dikkat eksikliği ve okuma güçlüğü problemi olan çocuklarda Seven Seas kullanımı, belirtilerin aza indirilmesinde etkili oluyor.

Nasıl etki ediyor?

Bebeklerde beyin gelişiminin büyük kısmı, hamileliğin son 3 ayında ve doğumdan sonraki 12 ayda meydana geliyor. Annenin aldığı Omega-3 takviyesi, bebeklerde beyin gelişimini destekliyor, iştahsızlığı ve huzursuz uyku dönemlerini azaltıyor.

Eğer anne, hamilelik ve emzirme döneminde bebeğin gereksinimini karşılayacak oranda Omega-3 almazsa, vücudundaki depoları kullanmaya başlıyor. Bu sebeple annede ortaya çıkan Omega-3 eksikliği ise doğum sonrası depresyonunun şiddetinin artmasına yol açabiliyor.

]]>