Naylon Poşetlerin Zararları Nelerdir? Toptan File Çanta Nerede Satılır?

Naylon poşetler son dönemde ülkemizde çok sık konuşulur ve tartışılır oldu. Bunun sebepleri ise oldukça önemli ve ciddi bir mesele. Özellikle 2019 yılından itibaren naylon poşetlerin marketlerde parayla satılmasının nedeni ve naylon poşet kullanımının azaltılmaya çalışılması bilinçli yapılan bir hareket.

naylon-posetlerin-insan-saglıgına-verdigi-zararlar

Peki naylon poşet nedir zararları nelerdir? Naylon poşet niçin zararlıdır? Bu soruların hepsine  gelin uzmanlar ne diyor birlikte bakalım. Naylon poşet ülkemizde 1980’li yıllardan  sonra kullanılmaya başlanmış ve o dönem kullanmak modernlik ve medeniyetin sembolü olarak  algılanmıştır. Naylon poşet aslında sinsi bir şekilde evlerimizde yerini almış ve hayatımıza  girmiştir. Naylon poşetlerin aslında hiç de masum olmayan kirli yüzüne bakarsak ne kadar  zararlı olduğunu görmüş olacağız.

Uzmanlar naylon ve plastiklerin ham maddesinin petrol olduğunu ve bu petrolün güneş ışığı  ile tepkimeye girdiğinde küçük zehirli petro polimerlere dönüştüğünü belirtiyorlar. Bu  aslında  kanserojen maddelerimizin poşetimizin içindeki yiyeceklere yayılması ve nüfuz etmesi  demek. Ayrıca poşetler doğada binlerce yıl kalabiliyor ve toprağa ve suya zarar vererek  zehrini yüzlerce yıl çevreye yayıyor.

naylonun-hayvanlara-verdigi-zararlar

Yine araştırmalar naylon ve pet şişelerin hayatımıza girdiği andan itibaren kanser  vakalarının gözle görülür şekilde arttığını belirtiyor. Bunca sene zararlarını görmezden  geldiğimiz naylon poşet ve plastik pet şişeler aynı zamanda bazı nadide hayvanların katline  sebep oluyor. Özellikle deniz canlılarından karetteler yunuslar ve fok balıkları naylonları  yiyecek zannederek yemeye başlıyor ve sonunda boğularak ölüyorlar. Eko sisteme, doğaya, çevreye ve insan sağlığına oldukça zararlı naylon poşetler dünyanın ve ülkemizin genç nesillerin geleceğini tehlikeye sokarak karanlık bir gelecek tablası çiziyor.

Avrupa da bazı ülkeler naylon poşet kullanımını yasaklamış durumda. Ülke olarak bizler de bu tehilkenin farkında olmalı ve yerine oldukça şık ve tarz bez yada file çanta kullanımına  geçmeliyiz . Peki file çanta veya file pazar torbası nereden bulabilirim diyorsanız Mardima.com  sizlere  toptan file çanta veya toptan file pazar torbası satış sunarak kolaylıkla ürünü almanıza  yardımcı oluyor.

toptan file cantalar sipariş

Mardima toptan al, toptan sat pazar filesi çantalara, fileli çanta, fileli torba, renkli  file çantalar, toptan file çanta, toptan file torba, toptan file pazar çantası mardima toptan al sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız:

plastik kullanımı ve zararları, plastiğin çevreye zararları, naylon poşet doğada kaç yılda  yok olur, naylon poşet kullanımı yasaklandı, bez poşetin yararları, naylon poşet yerine ne  kullanılır,poşet ham maddesi nedir, naylon poşetin yararları ve zararları, plastik kullanımı  ve zararları, bez poşetin yararları, naylon poşet doğada kaç yılda yok olur, plastik  kullanımının zararları, naylon poşet kullanımı yasaklandı, naylon poşet yerine ne  kullanılır, naylon poşet geri dönüştürülebilir mi, file çanta nereden bulurum, file çanta faydaları, file çanta fiyatı, file çanta çeşitleri, file çanta renkleri, file çanta toptan satış, file çanta perakende satış, file çanta satın al, file çanta sipariş, file çanta en ucuz, file çanta en uygun fiyat, file çanta nasıl örülür, fileli pazar çantaları, file poşetler, fileli çanta toptan satış