Nasır Nedir ? Nasır Nasıl Geçer ?

Nasır ağrıları kötü şöhretiyle herkese kendini duyurmuştur ve aynı şekilde nasır hem ağrı hemde kötü görünüm yapar ancak nasırın kendi kendine geçmesini bekleriz ancak nasırında çaresi vardır.

ayak

İşte bu yazımızda tamda bundan bahsedeceğiz.  Nasırlar geçmez veya zor geçer siz ereken davranarak nasır gidermek için. Size için birkaç yöntem vericeğiz ancak bundan önce şundan bahsetmeliyim nasıırlar siz bekledikçe daha zor geçiyor erken geçecekken geç geçiyor veya hiç geçmiyor ancak şöyle bir durum var ki çoğu insan baştada söylediğim gibi nasrın kendi kendine geçmesini bekliyor ve bu nasırlar tekrar tekrar edebiliyor. Siz erken davranıp nasırdan kurtulabilirsiniz. Nasırlar hayatınızı felç etmesin işte size birkaç yöntem.

nasir-tedavisi

  • Ponza taşı nasır gidermek için kullanılan etkili bir tedvidir ve nasır için kullanımı yaygındır.
  • Ayağınızı sıcak suda bekletin ve sonrasında bir pamuğu hint yağına batırarak ayğınıza bir bandaj ile sarın.
  • Beyaz sirkede etkili bir yöntemdir beyaz sirke asitik yapısıyla deri yumuşatır ve antibaktiriyel etkisiyle bakteri oluşumuna karşı korur ilk başta bir bardak suya bardağın üçte biri kadar beyaz sirke ile iyice karıştırın ve ayğınıza sürün ertesi gün ponza taşı veya tırnak törpüsüyle törpüleyin.

05625ac5d9129cecb431e004919a3cc6

  • Bir kova su ile az miktar karbonatu karıştırın ve suyun ılık olmasına dikkat edin sonra ponza taşı ile ovun.
  • Limonda etkilidir nasırlı bölgeye taze limon suyu sürün ve bunu günde 2-3 kere yapabilirsiniz.
  • Nasıra etkili bir yöntem ise sarımsaktır. bir diş sarımsak sürün ve sabah ılık suyla yıkayın nasır kaybolana kadar yapabilirsiniz.

Bütün bunları yaparken elinizin temiz olmasına dikkat edin umarım nasırlarınız geçer bu birkaç yöntem gayet etkili ve bilindik yöntemlerdir ve bu yöntemleri fazla abartmazsanız iyi olur aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; ayak parmağındaki nasır nasıl geçer , nasır tedavisi nasıl yapılır , nasır nasıl geçer evde , nasır nasıl çıkarılır , nasır bandı , nasır nasıl geçer  , nasır nasıl temizlenir , nasır nasıl geçer bitkisel , nasır çeşitleri , nasır nasıl tedavi edilir , nasır tedavisi nasıl yapılır , nasır , nasır bandı , nasır bitkisel tedavi , nasır nasıl geçer , nasır nasıl çıkarılır