Müzik Dinlemek Faydalımıdır ? Müzik Dinlemek Zayıflatırmmı Veya Kilo Aldırırmı ?

Arkadaşlar müzik obeziteyi , öğrenmeyi , hatta bağışıklık sistemini geliştirdiği biliniyor. Arkadaşlar müziğin bazı ufak tefek zararı olsada müzik dinlemek çok faydalı bişeydir ve müzik dinlemek ruhunuzu dinlendirir obezite  gibi bir çok şeye iyi geldiği bilinmektedir sizde bu konuda bilinçlenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

5130

Bilinçaltımıza müzik ile mesajlar yollanarak obezitenin önüne geçilmesi denenmiş bir yöntemdir. Böylece kişinin yapması gereken diyet, alacağı gıdalar, vb. şeyler müzik ile bilinçaltına işlenerek kilo kontrolünde daha başarılı sonuçlar alınmıştır. Ayrıca yemek yerken dinlenen yumuşak ve sakin müziklerin kişinin daha az ve yavaş yemesine yol açtığı da gözlemlenmiştir.

muzik-dinlerken-dikkat

Michigan Devlet Üniversitesi müzik okulu müziğin insan sağlığı üzerindeki etkilerine dair bir liste yayınlamıştır. Bu listenin en ilgi çeken maddesi ise müziğin bağışıklık sistemimizde önemli bir yere sahip olan interleukin 1’in seviyesini arttırdığıdır. 15 dakika bile müzik dinlemek interleukin 1 seviyesini arttırmaktadır

fft99_mf5427446

“Mozart etkisi” ile ilgili pek çok yayın vardır. Buna göre öğrencilerin ders çalışırken özellikle klasik müzik dinlemelerinin konsantrasyonlarını arttırdığı yönünde çalışmalar mevcuttur.

muzik_kulaklik

Müziğin ruhun gıdası olduğunu biliyoruz peki ya kalp? Müziğin hastalıkları tedavi etmede birçok faydası olduğunu gösteren sayısız araştırma vardır. Massachusetts Hastanesinde gözlemlenen kalp ameliyatı geçirmiş kişilerden elde edilen verilere göre. Ameliyat sonrası Mozart’ın piyano sonatlarını dinleyen hastalar diğer hastalara göre çok daha hızlı iyileşme göstermişlerdir. Kalp ritmleri ve tansiyonları çok daha hızlı normal değerlere gelmiştir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; müzik dinlemenin zararları nelerdir , müziğin zararları , klasik müzik dinlemenin yararları , müziğin insan psikolojisi üzerindeki etkisi , müziğin olumsuz etkileri , müzik dinlemenin beyne zararları , müziğin yararları ve zararları , müziğin faydaları ve hayatımızdaki yeri