Miyom nasıl tedavi edilir?

Kadınların vajinal bölge sorunlarından birisi olan miyom, sağlığı tehdit etmeye devam ediyor. Kadınların yaşam kalitesine kara bulut gibi düşen bu sorun açısından araştırma yapan uzmanlar, miyom tedavisi açısından bol bol meyve tüketilmesini öneriyorlar. Amerika’da yapılan bir araştırma sonucunda miyomdan korunmak açısından en etkili yolun meyve tüketmek olduğu açıklandı.

 

 

 

Miyomu tedavi etmek ve önlemek açısından yapılan bu araştırmada meyve tüketimi fazla olan kadınlarda miyom oluşum riskinin daha düşük olduğu ispatlandı. Boston Üniversitesi bilim adamları 23 bin tane genç yaştaki kadınlarla yapmış olduğu araştırmada meyve seven ve özellikle A vitamini bakımından zengin olan meyveleri tüketen kadınların miyomdan kurtulduğunu gözlediler.

Miyomdan korunmak ve miyomu önlemek açısından sebze tüketiminin hiç bir etkisi bulunmadığı da yapılan bu araştırma sonucunda ortaya çıktı. Sebze değil meyve tüketilmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, A vitamini bakımından zengin olan meyvelerin tüketimine daha çok önem verilmesi gerektiğini söylediler.

Kadınların beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmesi ve miyomu önleyecek olan meyvelerin bol bol tüketilmesi gerekir. Miyom riskini tamamen ortadan kaldırmak açısından uzmanların bu önerilerini dikkate almakta fayda var. Miyom ne derece iyi huylu bir tümör olsa da, büyüyen ve ağrı yapan bir sorundur.

]]>