Menopoz stresine hangi bitki iyi gelir?

Her kadının vazgeçilmez sonu olan menopoz oldukça stresli bir dönem olduğundan uzmanlar kadınların bu stresli geçen dönemlerini nasıl hafifletecekleri konusunda araştırmalar yaparak menopoz stresini yenmenin alternatif tedavi yolunu buldular. Menopoz stresinin tedavisinde başvurulan bir alternatif yol doğanın mucizesinde saklıydı. Şifalı bir bitkinin menopoz stresi üzerinde olumlu etkilerini keşfeden uzmanlar, menopoz stresine iyi gelecek olan bitkinin ismini ise Capari Ovata (Kapari) olarak açıkladılar.

Menopoz stresi üzerinde son derece etkili bir çözüm olan Capari Ovata (Kapari) bitkisi, önce fareler üzerinde denendi ve etkileri kanıtlandı. Kadınlar Capari Ovata (Kapari) bitkisini kullanarak menopoz dönemindeki stres ve diğer sıkıntıları en aza indirebilirler. Antioksidan düzeyini değiştiren Capari Ovata bitkisi, östrojen (yumurta salgılayan) hormonunda azalma meydana gelmesinden kaynaklanan şikayetlere son veren bir mucizedir.

Capari Ovata (Kapari) bitkisi üzerinde çeşitli deneyler halen sürmektedir. Uzmanlar bu bitki ile hazırlanacak olan tabletleri çok yakında kadınlara sunmaya hazırlandıklarını söylediler. Böylece hem bu bitkinin kullanımı kolaylaşacak hem de kadınların bu bitkiye ulaşmaları.

]]>