Mango Meyvesi Hakkında Bilinmeyenler

Her mevsimde lezzetli ve tatlı mangoların tadını çıkarırken, muhtemelen her lokma ile gelen büyük sağlık faydalarını düşünmüyorsunuz. Mango, meyvelerin kralı olarak bilinir. Mangoların tatlı, tatlı lezzetinin ötesinde, aynı zamanda optimum sağlığınızı garanti eden bol miktarda vitamin, mineral ve antioksidan içerirler.

On yıllar boyunca, mideyi rahatlatmak için mangolar kullanılmıştır. Papayalara benzer şekilde, mide rahatlama özelliklerine sahip bazı enzimler içerirler. Mango’nun popülaritesi yaygınlaştıkça, birçok gıda üreticisi saf mango aroması içeren jöleler, reçeller, kabak, turşu, marinad,  baharatlar ve bitkisel kapsül getirmiştir.

 

Mango, lif bakımından zengindir, bu yüzden her gün en az bir mango varsa, kabızlık, kazık ve spastik kolon semptomlarını önlemek neredeyse garantilidir. Gıda Bilimi ve Gıda Güvenliği Kapsamında Kapsamlı Değerlendirmelerde yayınlanan araştırmalar, diyet liflerinin belirli kanserler ve kalp rahatsızlıkları da dahil olmak üzere dejeneratif hastalıkların ortadan kaldırılmasında olumlu bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir. Şimdi bu lezzetli meyveyi günlük diyetinize eklemek için daha fazla nedeniniz var. Yorucu aktivitelere ne kadar çok katılırsanız o kadar çok potasyum kaybedersiniz ki bu da mango – yüksek potasyum içeriğinin bir başka yararlı etkisidir!

Mangoların Tarihi Yolculuğu

Mangolar; antep fıstığı, gandaria, mombin ve kaju ile aynı aileye aittir. Mango için ortak isimler bölge veya millete bağlı olarak, manga, manga ve mangou vardır. Güney Asya’da, özellikle Burma ve Doğu Hindistan’da, yaklaşık 4000 yıl önce ortaya çıktılar. Hint mitolojisindeki pek çok hikaye mango bitkisine değiniyor ve Lord Buddha’nın mango korusunda sıklıkla meditasyon yaptığı söyleniyor. Mango yetiştiriciliği ilk olarak Malezya’ya, Doğu Asya’ya ve Doğu Afrika’ya yayıldı ve nihayet 1880’de Kaliforniya’ya tanıtıldı. Portekizli kaşifler tarafından Afrika ve Brezilya’ya tanıtıldı. Mango yetiştiriciliği 19’uncu yüzyılda Hawaii ve Florida’da başladı. Son zamanlarda ise ülkemizde african mango zayıflama hapı ile baya popüler bir kullanıma sahiptir.

Mango Besin Değerleri

Mangolar doymuş yağ, kolesterol ve sodyumda çok düşüktür. Bunlar aynı zamanda, iyi bir A vitamini ve C vitamini kaynağı olan iyi bir diyet lifi ve B6 vitamini kaynağıdırlar. Potasyum, magnezyum ve bakır gibi mineraller açısından zengindirler ve en iyi kaynaklardan biridirler. Kuersetin, beta-karoten ve astragalin. Bu güçlü antioksidanlar, vücuttaki serbest radikalleri nötralize etme gücüne sahiptir. Kalp hastalıkları, erken yaşlanma, kanser ve dejeneratif hastalıklar, hücrelere zarar veren bu serbest radikallere bağlıdır.

African Mango Sipariş Vermek İsterseniz; 

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

African mango bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız: african mango, african mango nedir, african mango nasıl kullanılır, african mango içeriği, african mango kullanıcı yorumları, african mango kullananlar, african mango sipariş ver, african mango nasıl sipariş verebilirim, african mango nereden satın alabilirim, african mango fiyatı, african mango ankara, african mango istanbul, african mango izmir, african mango bursa, african mango konya

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.