Magnezyum Yağı Ne işe Yarar ? Etkileri Nelerdir ? İçindekiler Neler ?

Magnezyum Yağı

Hem Sağlık Hem de Güzelliğin En Doğal Formülü !

İnsanoğlu’nun doğadan koptukça yaşadıkları sorunlar adeta her geçen artıyor. Cilt sorunlarından çeşitli ağrılara kadar hemen hemen bütün sorunların başında doğal olandan uzaklaşma yatıyor. Bilim insanları da bu görüşü desteklerken metabolizmanın adeta sessiz çığlıkları çeşitli sorunlar olarak boy gösteriyor. Hal böyle olunca da doğa anaya dönmek için bir dizi arayışlar ön plana çıkıyor.

Metabolizmanın doğal olana özlemi aslında vücutta magnezyum ve klorür eksikliği ile başlıyor. İşte tam da bu noktada vücudun ve cildin sağlığı için olmazsa olmaz bu minerallerin takviyesi için Magnezyum Yağı sizlere sunuluyor. Peki antik mineral Magnezyum Yağı olarak anılan bu ürün nedir, ne gibi etkileri vardır, vücudumuz için magnezyum ve mineral ne anlama gelmektedir? İşte bütün sorularınızın yanıtı…

Magnezyum Yağı Nedir ?

Magnezyum yağı, aslında bir yağ değildir. Ancak cilt üzerinde kaygan bir his oluşturduğu için yağ olarak anılmaktadır. Vücudun en temel minerallerinden olan magnezyum ve klorürün dışarıdan alımına yardımcı olan bir takviyedir. Peki magnezyum ve klorür vücudumuz için neden önemlidir? Gelin bu sorunun yanıtına birlikte göz atalım..

Magnezyumun Faydaları: Vücudun en temel mineral zincirlerinin başında magnezyum gelir. Hatta öyle ki; hemen hemen bütün hastalıkların tetikleyici nedenini magnezyum eksikliğine bağlayan bilim insanları bile vardır. Magnezyum vücudun en temel minerallerinden biridir. Genel olarak gıdalardan alınır. Ancak günümüzde organik olmayan gıdaların tüketilmesi ile magnezyum alımı vücut için yeterli seviyelerde değildir. Magnezyum vücudun dengesini düzenler. hafıza için oldukça önemlidir. beraberindeki kimyasal reaksiyonlarla birlikte sinir sistemini düzenler, rahatlatır ve kas / sinir sistemindeki kasılmaların önüne geçer. El, kol, bacak ayak gibi bölgelerde yaşanan kasılmaların da magnezyum eksikliğinden kaynaklandığı bilinmektedir.

Klorür Faydaları: Klorür de sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkin bir mineraldir. Vücutta diğer bileşenlerle birlikte sindirim sisteminin düzenlenmesinde başrol oynar. Klorür eksikliğinde ishal başta olmak üzere pek çok sindirim sistemi sorunları yaşanır.

Magnezyum ve klorür yukarıda da saymış olduğumuz gibi vücut için en önemli minerallerin başında gelir. Öyle ki çeşitli vücut ağrılarından sivilce başta olmak üzere çeşitli cilt sorunlarına kadar pek çok sorun bu minerallerin eksikliğinde görülür. Ancak antik mineral Magnezyum Yağı vücutta ihtiyaç duyulan magnezyum ve klorürün takviye edilmesine yardımcı olur.

Antik Mineral Magnezyum Yağı İçeriği Nedir ?

Mineraller doğada doğal halleri ile bulunan bileşenlerden oluşur. Çeşitli gıdalarda mevcuttur. Ancak günümüzde gıdaların hormon ve doğal olmayan tohumlarla üretilmes sonucu bu mineral ve vitaminler ne yazık ki olması gereken her gıdada mevcut değil. Genetiği oynanmış gıdalar besin özelliği kaybedip içeriğindeki minerallerden de yoksun olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Antik Mineral Magnezyum Yağı gıdalardan alamadığımız minerallerin vücut tarafından emilerek takviye edilmesine yardımcı oluyor.

Vücudun ihtiyaç duyduğu minerallerin doğada doğal olarak var olduklarına dikkat çekmiştir. Buradan yola çıkarak Antik Mineral Magnezyum Yağı’nın da tamamen doğal ve doğadan çıktığı şekli ile muhafaza edildiğini söyleyebilmemiz mümkün. Bu nedenle Antik Mineral Magnezyum Yağı tamamen saf ve katkısızdır. Zechstein sanayi kirlenmesinden korunmuş kayalardan çıkarılan ve doğadaki en kıymetli mineral ağını oluşturan bölgelerden sizlere ulaşan Antik Mineral Magnezyum Yağı dünyanın da en saf kaynağı olarak bilinmektedir.

Antik Mineral Magnezyum Yağı Ne İşe Yarar ?

Antik Mineral Magnezyum Yağı vücutta magnezyum ve klorür eksikliğinden kaynaklanan sorunların çözümüne etki sağlamak amacı ile üretilmiştir. Sinir sistemindeki ağrılar, kasılmalar, kramplar ve sivilce, iltihaplı bezeler gibi cilt sorunlarının ana kaynağı vücuttaki magnezyum ve klorür eksikliğidir. Antik Mineral Magnezyum Yağı ise bir takviye olarak vücutta mineral ağının zenginleşmesine ve eksikliklerinden kaynaklı ağrı, sivilce ve kasılma sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Magnezyum yağı genel olarak kronikleşmiş ağrıların ve sivilce gibi sorunların çözümünde etkilidir. (kronikleşen baş ve boyun ağrıları, sinüslerdeki ağrılar, ciltte sivilce ve iltihaplı bezeler genel olarak vücuttaki mineral eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Magnezyum ve klorür eksikliğinin vücut tarafından takviye edilmesi, eksikliği döneminde yaşanan sorunların da ortadan kalkmasına yardımcı olur.)

Magnezyum Yağı Nasıl Kullanılır ?

Magnezyum Yağı cilt tarafından emilen bir doğal içeriğe sahiptir. Ürünü kullandığınız bölgede kısa sürede emilir ve vücudun ihtiyaç duyduğu minerallerin takviye edilmesine yardımcı olur.

Antik Mineral Magnezyum Yağı tamamen temizlenen bir cilde uygulanır. Kullanım yerlerine göre kullanım şekilleri şöyledir:

Baş Ağrılarında Antik Mineral Magnezyum Yağı Kullanımı: Kronikleşen baş ağrıları adeta yaşayanların hayatını kabusa çevirir. Öyle ki bu ağrıları yaşayanların bütün özel ve sosyal yaşamları bu ağrıların şiddetine bağlıdır. Magnezyum ve klorür eksikliğinin de belirtileri arasında olan baş ağrılarının tedavisine yardımcı olmak için Antik Mineral Magnezyum Yağı kullanımı şu şekildir: Alın, şakaklar ve kulak arkası bölgenize Antik Mineral Magnezyum Yağı sıkın. Elinizle 5 dakika kadar masaj yapın. 30 dakika sonra ılık bir duş alarak bütün vücudun rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Boyun Ağrılarında Antik Mineral Magnezyum Yağı Kullanımı: En az baş ağrıları kadar can sıkıcı ve yaşamı olumsuz etkilene bir diğer ağrı türü de boyun ağrılarıdır. Boyun ağrıları da kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Boyun ağrılarında da Antik Mineral Magnezyum Yağı kullanılabilir. Öncelikle oyun bölgenizi ılık bir su ile temizleyin ve iyice kurulayın. Ardından ağrı olan bölgeye Antik Mineral Magnezyum Yağı uygulayın ve 5 dakika masaj yaparak magnezyum klorürün emilmesini sağlayın. 30 dakika bekleyin ve ılık bir duş alın. Düzenli olarak kullanıma uygundur.

Sivilce Gibi Cilt Sorunlarında Antik Mineral Magnezyum Yağı Kullanımı: Özellikle sivilce ve kırışıklık gibi cilt sorunlarının kaynağında da magnezyum eksikliği yatar. Bu nedenle Antik Mineral Magnezyum Yağı ile vücudunuza bu minerali takviye etmeniz cilt sorunlarınızın da üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Cilt için kullanımında da uygulamadan önce cildinizi ılık su ile temizleyin. Ardından hafifçe kurulayın ve Antik Mineral Magnezyum Yağı uygulayın. 5 dakika boyunca masaj yaparak Antik Mineral Magnezyum Yağı’nın iyice emilmesini sağlayın. 30 dakika sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

https://www.magnezyumyagisitesi.com sitesini ziyaret ederek magnezyum yağı sipariş verebilirsiniz.