Lazerli diş beyazlatma

Diş beyazlatma tekniğinde her geçen gün taze taze yöntemler kullanılmaya ve daha sağlıklı daha estetik görünümlü dişlere sahip olmanın mutluluğu yaşanıyor. Sigara, çay gibi dişleri sarartan her türlü etkenlere karşı fototermal ve fotokimyasal diş beyazlatma yöntemleri işlevlerini yerine getirerek, bembeyaz kusursuz gülüşler vaat ediyor. Lazerli diş beyazlatma yöntemi ile dişlerinizdeki kusurları sizde yok edebilir ve özgürce gülüp, konuşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Fototermal ve fotokimyasal diş beyazlatma yöntemleri, lazer sayesinde dişlerinize adalet ettiği beyazlığı sunuyor. Lazerli diş beyazlatma yöntemleri olan bu iki teknikte özel ışık ve jeller kulalnılıyor.

Fotokimyasal diş beyazlatma nedir ?

Fotokimyasal diş beyazlatma yönteminde , UV-lamba (mavi ışık) veya bir KTP lazeri (yeşil ışık) kullanılır. Bu lazerler beyazlatıcı jeli harekete geçirir ve hem jel hem de lazer ışıkları dişi beyazlatır. Bu tekniğin en önemli özelliği ise, hem jelin hem de lazerlerin beyazlatıcı etkisi olmasıdır. Dişlerde derin bir beyazlık sağlayan fotokimyasal diş beyazlatma yönteminde kullanılan UV-Işık, dudak çevresi ya da dile zarar vermemektedir; lakin dişetlerinin beyazlatma jelinin sızıntılarına karşı korunması gerekir. KTP lazerinin ise, diş minesine bir zararı yoktur. Bu tekniğin ardından yapılacak florid uygulanması, diş minelerini güçlendirerek çürümesinin önüne geçer.

Fototermal diş beyazlatma nedir ?

Fototermal diş beyazlatma yönteminde kullanılan jel, fotokimyasal diş beyazlatma yönteminde kullanılandan daha azdır. Fotokimyasal diş beyazlatma yönteminden farkı ise, bu teknikte yüksek enerjili özel bir ışın demetinin kullanılmasıdır. Bu teknikte LED veya diyot-lazer kullanılır.

]]>