Lamina diş kaplama tedavisi

Diş bozuklukları veya kırık dişlerin tamiri açısından Lamina kaplama yöntemi kullanılmaktadır. Lamina kaplamanın diş sağlığı açısından da büyük faydaları olur. Güzelliğimizin aynası olan dişlerimiz estetik görünümlerini yitirdiği zaman Lamina kaplama bize eski dişlerimizin güzelliğini yeniden kazandırmaktadır. Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu Lamina diş kaplamanın faydaları, dezavantajları, etkileri ve uygulama yöntemi hakkında bilgiler veriyor.

 

Özellikle ön dişlerdeki estetik görünüm çok önemlidir. Konuştuğumuzda yada güldüğümüzde ön kısımda olan dişlerimiz ön plandadır. Hepimizin ak ve estetik dişlere sahip olmak isteriz. Dişlerdeki estetik yapıyı tedavi eden Lamina kaplama bize özgün gülümseme sağlıyor.

Lamina kaplama yöntemi son zamanların en popüler dental tedavileri arasında yer alıyor. Üstelik bu yöntem kesim ve aşınma yapmadan uygulanıyor.

 

Lamina Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Lamina dişleri doğkırmızı dişlerden ayırt etmek zordur. İstenilen boy ve renkte özel olarak hazırlanan porselen tabakalı dişlerdir. Öncelikle dişleriniz işleme hazırlanır ve dişlerdeki artıklar temizlenir. Daha sonra doğkırmızı dişlerinizin tam kopyasını almak açısından miktarmü yapılır. Porselen malzemeden dişiniz açısından tabaka hazırlanır. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Doğkırmızı dişinize mükemmel bir uyum ve hassasiyet ile porselen tabakadan hazırlanan diş yerleştirilir. Son olarak ise kaynaşma beklenir. Tedavinin laboratuvar aşaması yalnızca 3-4 gündür.

 

Lamina Kaplama Faydaları

 

Sağlık açısından diğer uygulamalara göre daha üstündür.
Doğkırmızı dişlerinizle olan uyumu nedeniyle, ayırt edilmesi imkansızdır.
Dişinizde tırnak kalınlığında bir yuva açılması (ki bu da her zaman gerekmeyebilir) yeterlidir.
Diğer kaplamalara gibi renkleri bozulmaz, sağlam ve son derece dayanıklı yapıdadır.
Diş taşı, sigara ve kahve lekelerinin oluşum riski çok düşüktür.
Aşınmaya karşı dirençlidir.

 

 

Lamina Kaplama Dezavantajları

 

Diğer kaplama yöntemlerine göre fiyat olarak pahalı bir uygulamadır.
Büyük hassasiyet ve dikkat ister.
Çok iyi bir klinik tarafından yapılması gereklidir. Yapan doktorun bu konuda uzman olması gerekir.

 

]]>