Koltuk altı kararmasına evde çözüm

Yaz ayları geldiği zaman sıcak havaların etkisinden dolayı hepimiz ter atmakta olduğumuzdan bilhassa da koltuk altı bölgesinin aşırı terlemesinden dolayı bu bölgede kararma husule gelmektedir. Koltuk altı kararması özellikle de bayanların yaz aylarında daha kolay kıyafetler giymesinin önünde bir engel olduğu açısından, çoğu bayan koltuk altı kararmasına nasıl bir çözüm bulabilirim telaşına girer. Ancak hiç telaş etmenize gerek kalmayacak, çünkü koltuk altı kararmasına evde çözüm bulabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

evde-koltuk-alti-kararmasina-cozum

Evde koltuk altı kararmasına çözüm

Koltuk altı kararmasının başlıca nedeni koltuk altında olan tüylerin alınmasından hemen sonra uygulanan deodorant, roll on gibi çeşitli kimyasal kozmetiklerdir. Çünkü bu bölgedeki tüyler alındığından dolayı ter bezi ağızları aleni bir hale gelir ve bu sebeple tüy alma işleminden hemen sonra uygulanan ürün toplulukları bu bölgede kararmaya davetiye çıkartır.

Koltuk altı kararmasına çözüm bulmak açısından bu bölgedeki tüyler alındıktan sonra en az 1 gün bölgenin havalandırılması ve çeşitli kimyasallara maruz bırakılmaması önerilir. Çünkü tüylerin alınmasından sonra açılan gözeneklerin beslenebilmesi açısından havaya ihtiyacı vardır. Siz tüy alma işleminden sonra koltuk altı kokusunu önlemek açısından çeşitli ürün toplulukları kullandığınız zaman gözenekler tıkanmakta ve bölge tahriş olmaktadır.

Koltuk altından kararma husule geldiği zaman her biri bir çay kaşığı olmak üzere vazelin, elma suyu ve limon suyunu karıştırıp koltuk altınıza sürün ve kuruduktan sonra bebek pudrası uygulayın. Bu yöntem kısa sürede koltuk altı kararmasının geçmesini sağlayacaktır. Koltuk altına evde çözüm yollarından bir diğeri ise; birer tatlı kaşığı sirke ve pirinç unu ile bir tüketmek kaşığı yoğurdu karıştırıp koltuk altına sürün ve 15 dakika sonra ılık suyla durulayın. Bu yöntemlerde koltuk altına doğkırmızı çözüm yolları olmakta ve kısa sürede sorununuzdan eser bırakmamaktadır.

]]>