Kiloların Sebebi : Şeker

fft81_mf2055483Ne yaparsak yapalım bazı besinlerden kopuşumuz hiç kolay olmuyor. Bu besinler arasında yer alan 3 beyaz ise gerçekten hiç kimsenin vazgeçmek istemediği besinler arasında. Bu besinlerden vazgeçmediğiniz sürece kilo vermeniz mümkün olmayacaktır. Ama bu durumun tam tersi olarak verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alıyorsanız ve kendinizi sürekli aç hissediyorsanız, her şey den vazgeçerim ama tatlılardan asla diyorsanız ve ailenizde de şeker rahatsızlığı var ise; fazla kilonuzun nedeni şeker düşüklüğü olabilir.

Şeker düşüklüğü kişilerde tatlılara, çikolatalara karşı daha fazla ilgiye ve yönelmeye sebep olur hatta bu durumla birlikte gece kalkıp tatlı nöbetlerine girildiği bile görülebilir.

Toplum içinde en büyük şişmanlık nedenlerinden birisi olan şeker düşüklüğü tanısı konulmadan kişi uzmana başvurmayıp, düşük kalorili bir diyetle diyete başlarsa çok büyük bir hata yapar çünkü temel sorun olan açlık, açlıkla tedavi olmaz.

Bazı uzmanlar şekerin zararının yağdan daha fazla olduğunu söylüyor, çünkü şekerde olan doymuşluk oranı oldukça fazla ve işlenmişliği oldukça fazladır ve bu durum karşısında dokunan zararı da diğer besinlere göre oldukça fazladır ve çağımızın en kötü hastalıklarından birisi olan kanseri de besleyen ve çoğaltan besinlerden birisi de şekerdir ve daha birçok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Diyabet, tansiyon hastalıkları, kan yağı düzensizlikleri, eklem problemleri ve adet düzensizlikleri ve ağrıları bunların başında gelir.

Şekerin verdiği zararı biraz olsun önleyebilmek adına;

Kan şekerinizi hızla yükseltip, arkasından da ani düşmesine neden olan basit şekerlerden kaçının.

Şeker yükü fazla olan muz, incir, üzüm, patates gibi besinleri yoğurtla birlikte tüketin.

Hazır meyve sularından, şeker içeren limonatalardan kaçının.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Şeker hastalığı, kilo aldıran besinler, kilo ve şeker, kilo alma problemi, kilonun sağlığımıza etkileri, şeker hastalığının sonuçları, şekerin sağlımıza zararları, şeker hastalığı ve romatizma, sağlık kontrolü, sağlıklı yaşam, spor ile sağlık, uzun süreli spor ve zayıflama, kilo sonucu olan hastalıklar, genel  sağlık