İkiz Bebeklere Sahip Olan Annelere İkiz Bebek Bakımı Önerileri

Anne karnındaki Bebeği beklemekde bebek sahibi olmakda oldukça güzel bir duygudur. Anne adayları daha bebek doğmadan hazırlıklara başlar. Herşey yolunda giderken birde ikiz bebek beklediklerini öğrenirler. 🙂 Bu durum sevindirici olduğu kadar birazda düşündürücü bir durum haline gelebilir. Çünki ikiz bebeğe bakmak oldukça zor gelebilir anne açısından. Bu sebeple ikiz bebek beklyen siz anne adaylarına, ikiz bebek bakımı ile önemli bilgilere deyiniyoruz…

 

Cogu kadinin en zor anidir bu haberi duymak. Hem sevindirici hemde düsündürücü bir durumdur aslinda. Yapilan tüm hazirliklar bir cocuk icinken, o haberin ardindan hersey yeniden, sifirdan baslanir. Ve ikiz cocugun anne karninda da bakimi zor olacagindan sürekli ikiz bebeklerin dogum tarihleri daha erken zamanlarda olacagi bilinir. Bir bebek anneyi ne derece bitkin ve yorgun yapar bilirsiniz. Birde ikinci bir cocugun karninizda oldugunu düsünsenize?

Ne kadar zor bir sey. Daha fazla yorgun ve bitkin haller. Hatta hareket edemeyecek durumlar yaratir. Ama bu durum dogduktan sonra biraz daha kolay olur. Bir cocugun olmasi kadar olmasa da artik daha kolay olacaginiza emin olun. Cünkü biri agladiginda digeri ona yardimci olacaktir. Hemde daha cok kücükkenden. Zor tarafi ise, birisi aciktiginda digerininde acikmasidir. Ve bu durumlar her zaman yasanacaktir. Cocuklar eger meme emme dönemini cabuk atlattilarsa zaten o zaman hersey daha kolay olacak. Bu andan itibaren artik ikisinide ayni anda doyurabilirsiniz. Düz bir alana ikisinide yatirarak biberonlari onlara verebilirsiniz.

Banyo durumlari tabi biraz zorluk yaratabilir. Mutlaka bir yardimciniz olsun. Esiniz yada yakinlarindan birisi size sürekli bu konuda yardimci olsun. Cünkü hem cocuklari yikayip, hem onlari kurulayip giydirmek kolay olmayacaktir.

Cocuklariniz birlikte yaratildigi icin isiniz aslinda cok kolay. Psikolojik durumlari genelde ayni olacaktir. Yani ikisi birbirine sürekli yardimci olacak ve isinizi kolaylastiracaklardir.

]]>