Hipokort krem nasıl kullanılır?

Egzama, sedef, frengi, böcek sokmaları yada yanıklar gibi deride meydana gelen sorunlara karşı birebir etkili olan Hipokort krem, doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Her ilaç bilinçsiz olarak kullanıldığı zaman başka sorunlara yol açabilir. Bu sebeple reçete ile eczanelerde satılan Hipokort, reçetede belirtilen veya doktorunuzun uygun gördüğü biçimde kullanılmalıdır.

 

Hipokort krem kullanımı

 

Haricen kullanılan bu krem, kesinlikle göz ile temas etmemeli, gerekmediği sürece kullanılmamalı ve bilhassa çocuklardan uzak tutulmalıdır. Hekim tarafından aksi söylenmediği taktirde çocuklarda fazlaca kullanılması önerilmez. Aynı biçimde yüz bölgesinde ve deri kıvrımlarının olduğu bölgelerde de fazlaca kullanılmamalıdır.

Reçetedeki talimatlara, hekiminizin önerdiği doz ve süreye göre kullanmalısınız. Hipokort krem, kullanılmaya başlandığı zamandan itibaren birkaç günde hiçbir etki sağlamamış ise muhakkak hekime başvurmalısınız. Ayrıca düzenli kullanmadığınız zaman hiçbir etkisini göremezsiniz.

Hipokort krem, ince bir tabaka halinde cilde nazik hareketlerle uygulanmalıdır. Hekiminiz lakin hava almaması açısından örtü yada bant ile kapatmanızı önermediyse, kesinlikle kremi sürdükten sonra o bölgeyi kapatmayın.

Çocukların bez bölgesinde kullanılacaksa, dar bezler kullanılmalı ve plastik giysiler giydirilmemelidir.

Emzirme yada gebelik döneminde kullanılacak ise doktorunuza danışmalısınız.

]]>