Hangi Egzersiz Daha Çok Zayıflatır

Zayıflamak ve diyet sırasında diyet kuralları, uyguladığınız diyetler, vücut yapınız, metabolizma hızınız büyük etmenlerdendir. Bu etmenlerin hepsi bir aşama ve süreçtir. Bu süreci ve sonucunu sağlıklı bir şekilde atlatmak herkes adına iyi olacaktır. Çünkü giden sağlığın yerini hiçbir şey kesinlikle dolduramaz. Güzel görünümlere, fiziklere sahip insanlar görebiliyoruz hepimiz ama her güzel fiziğe sahip olan insan sağlıklı olacak anlamına gelmiyor. O yüzden bu ayrımdan ve yanılgıdan vazgeçmeliyiz.

Bunun yanı sarı kilo vermenin dışında da herkes tarafından uygulanması gereken spor ve egzersizler hayatımız ve sağlığımız için çok önemli yere sahiptir. Buna göre herkesin vücut yapısına uygun bir sporla ilgilenmesi şart. Herhangi bir rahatsızlığı olan kişi ona göre bir egzersiz, kilo problemi olan bir kişi ona göre bir egzersiz veya yaşlı bir kişi kendine göre bir egzersiz belirlemeli ya da bu konunun uzmanlarından yardım almalıdır.

bigstock-Sportive-woman-exercising-with-17815166

Yaptığımız egzersizin bize nasıl bir etkisi olduğunu bilirsek, daha çok motive olur ve o egzersizi daha sık yapmak için kendimizi telkin ederiz. Kilo verme aşamasındaysak hedefimize daha çabuk ulaşırız.

Bu konu ile ilgili size daha çok yardımcı olmak adına egzersizlerin kalori yakım miktarlarını sizler için araştırdık. Belirli sporların kalori yakım miktarları tam olarak şöyle;

Pilates yapmak: 150 kalori

Tırmanmak: 500 kalori

Cam silmek: 336 kalori

Masa tenisi oynamak: 226 kalori

Dans etmek: 442 kalori

dans-etmek (1)

Frizbi oynamak: 170 kalori

Kızakla kaymak: 396 kalori

Bisiklet sürmek: 454 kalori

bigstock-beautiful-girl-riding-bicycle-12155192

Elektrikli süpürge kullanmak: 240 kalori

Yerleri silmek: 325 kalori

Zumba dansı yapmak: 400 kalori

buharlı-temizlik

Hayatınız boyunca egzersizi ihmal etmeyerek, sağlıklı yaşamı benimseyebilir ve hep fit görünebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Egzersiz kalorileri, diyetlerin kalorileri, diyet ve sağlık, sağlıklı beslenme, kilo verdiren egzersizler, yağ yaktıran egzersizler, diyet ve sağlık, ideal kilo hesaplama, kilo kaybı, mankenlik hastalığı, hızlı kilo kaybının zararları, zararlı yiyecekler, et ile kilo vermek, limon diyeti, portakal diyeti