Göz şişmesini önlemek açısından

Sabahları uyanıp aynaya baktığınızda şiş gözlerle karşılaşmak istemiyorsanız, bunun açısından geceden uyguladığınız bir takım önlemlerle sabahları gözlerinizin şişmemesini garantiye alabilirsiniz. Gece ölçülü uyumamış ya da fazlaca uyumuş olmanızdan, aldığınız aşırı alkolden, kafeinden ya da tuzdan, geceleri yaşadığınız bir sıkıntıdan ötürü ağlamaktan sabahları göz şişmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Uzmanların göz şişmesini önlemeye yönelik önerileri şöyle:

Sabahları şiş gözlerle uyanmak istemiyorsanız geceleri aşırı alkol tüketmemelisiniz. Geceleri tüketilen aşırı alkol ve kafeinli içecekler sabah uyanıldığında gözlerin şişmiş olmasına sebebiyet olmaktadır. Aynı biçimde geceleri tuz tüketimini de fazla yapmamalı ve en az 7 saat uyumaya özen göstermelisiniz.

Geceleri yatarken göz çevresi açısından sürdüğünüz bir takım kremlerde bu soruna yol açmaktadır. Göz çevresi açısından krem olan bakım ürünlerini değil de jel olanları tercih edin. Eğer jel göz çevresi bakım ürününden daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, önce jeli buzdolobına koymalı ve daha sonra kullanmalısınız.

]]>