Göz Neden Kanlanır ? Nasıl Giderilir ?

Göz kanlanmasının bir çok sebebi vardır bunlar en bşta olanları gözünüze gelen bir darbe yada mikrop kapmasıdır ancak bunlar değilde başka bir sorununuzda olabilir  o zaman doktora danışmanız gerekebilir. Sizde göz kanlanmasını geçirmek için tıklayın.

goz-1

Sizde göz kanlanmasını geçirmek istiyorsanız göz kanlanmasını geçircek birkaç yolumuz var bunlardan birincisi uykusuzlukta göz kanlanması yapabilir sizde gözünüz kanlandığında az bişey uyuyun ve gözünüz kanlanmasının geçmesini bekleyin tabi bu en doğal yoludur ve herkesin yaptığı gibi doktora gidebilir veya eczanelerde reçetesiz bile satılan göz damlaları vardır. Bunlardan kullanıpta kurtulabilirsiniz.

goz-kurulugu-1-gidahatti

Ancak söylediğimiz gibi hergün oluyor ve hergün geçip sabah geri gelen yada akşam geri gelen bişeyse Sorun büyük olabilir doktora gidin. Eğer lens takan biriyseniz gözünüzün kanlanması normal ancak kaşınması ve acıması normal değil lve lens takanların gözünde geçici kanlanma olur  eğer göz kanlanması kalıcı ise yine doktora gitmeniz önemlidir

– Eğer kanlanma, uzun süre bilgisayar başında oturmaktan, kitaplardan ya da tv’den sonra meydana geldiyse, bu aktiviteye 20 dakika kadar ara verilip göz kapatılıp dinlendirilmelidir.

– Bunun yanı sıra gözü yetersiz sayıda kırpmanın neden olduğu göz kızarıklıkları için çalışma esnasında göz kırpmaya özen göstermeli, gerekirse çalışma masanıza 1 bardak su koyarak, çevreyi biraz daha nemli tutmaya çalışabilirsiniz.

997f9-goz-kanlanmasi-dikkat

– Nedensiz ve gün içinde bir sebep yokken kanlanan gözlerde müdahale yapmadan gidip doktora başvurmalısınız. Çünkü bu tür kanlanmalar ufak bir damla ile geçirilebileceği gibi, körlüğe dahi neden olan bir hastalığın habercisi de olabilir.

– Eğer kirpik kepeklenmesinden dolayı gözleriniz kanlanıyorsa, gözlerinizi yatmadan göz yakmayan bebek şampuanlarıyla yıkayabilirsiniz. Ancak en doğru müdahaleyi doktorunuz bilecektir. Mutlaka önce doktora danışın.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; göz kanlanmasına bitkisel çözüm , göz kanlanması çay , göz kanlanmasına hangi damla iyi gelir , göz kızarıklığı nasıl geçer bitkisel , göz kanlanması nasıl geçer bitkisel , göz kanlanması için damla , göz kızarıklığına ne iyi gelir bitkisel , göz kızarıklığına ne iyi geliyor , göz kanlanması  , göz kanlanması nasıl olur , göz kanlanması naslı geçer