Gebelikte alınan kiloları vermek açısından

Kadınların en büyük korkusudur kilo alabilmek lakin ne yazık ki hamilelik esnasında çoğu kadın kilo almayı engelleyemez ve aldığı kiloyu vermek açısından diyet ya da ağır egzersizlere taşıdıkları bebeklerinden dolayı yönelemezler. Ana rahminde olan bebeklerin gelişimleri ve dünyaya sağlıklı gelmeleri açısından anne adaylarının iyi beslenmeleri gerekir. Ancak beslenmenin dozunu kaçıran ya da düzenli ve sağlıklı beslenmesine rağmen kilo almaktan kaçamayan anne adayları açısından, gebelikte alınan kiloları vermelerine yardımcı olacak önerileri bir araya topladık.

Gebelik zamanında anne adayları doktorları tarafından önerilen besinleri doğru ve düzenli biçimde tüketmeye özen göstermeli ve aynı zamanda yine hekim kontrolünde düzenli olarak egzersiz yapmalıdırlar. Hamilelik döneminde alınan kiloları gebelik sonrası geri vermek açısından hafif lakin etkili egzersiz hareketlerini uygulamaya devam etmelidirler.

Doğum sonrası anneler bebeklerini düzenli olarak emzirmeleri de annelerde etkili bir kalori kaybına sebep olacaktır. Bu sebeple anneler muhakkak en az 6 ay olmak üzere bebeklerini emzirmeden kaçınmamalıdırlar. Bebeği emzirmek annenin yaklaşık 500 kalori harcamasına muavenet eder ve bu da annenin kısa sürede kilo vermesini sağlar.

Anne adayları doğumdan sonra diyet programı uygulamak istiyorlarsa bunun açısından uzmanlar bir yıl beklemelerini önerir. Çünkü bebek tüm vitaminini anneden aldığından annelerin doğum sonrası hemen diyete girmesi bebek gelişimi açısından sakıncalıdır. Beslenme programınızda yapacağınız değişiklikler açısından diyetisyenden yardım almayı ihmal etmeyin.

]]>