Doğum sonrası korse kullanımı

Estetik görünümüne özen veren kadınların bazıları açısından anneliğin belkide kötü yanlarından biridir, doğum sonrası kalan fazla kilolar. Ancak bir takım uğraşlar neticesinde bu kilolarınızdan kurtulabilir ve tıpkı doğum öncesi sahip olduğunuz vücudunuza geri dönebilirsiniz. Bunu başaramayanların tercihi ise, doğum sonrası korse kullanmaktır. Lakin, doğum sonrası korse kullanımı hakkında olumsuz olarak yazılan birçok bilgi var. bu bilgilerin doğruluk payını merak edenler açısından, doğum sonrası korse kullanmanın yararları ve zararları nelermiş, buyurun okuyup öğrenelim.

Doğum sonrası korse kullanmak

Fazla kilolarınız saklamak isteyen annelerin doğum sonrası korse kullanmaya başlamasının aslında hiçbir yararı olduğunu söylemeyen uzmanlar, aksine böyle bir davranışa girişmenin anne sağlığını olumsuz etkilediğini diler getirdiler. Normal ya da sezaryen doğum sonrası korse kullanmak, damarları sıktığı açısından kan dolaşımını durdurur ve doğum sonrasında atılması gereken kanın dışarı çıkmasını önler.

Doğum sonrası korse kullanmaya başlamak aynı zamanda hareketlerinizi de kısıtlar. Oysaki, doğumda alınan kiloları vermenin en etkili yollarından biri, bol bol hareket etmektir. Doğumda aldığınız kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız uzmanların önerisi, bebeğinizi emzirmenizdir. Emzirmek, bir annenin kilo vermesini en iyi derece etkileyen olaydır.

]]>