Diz ve dirsek kuruluğuna pratik öneriler!

Bayanların en çok şikayet ettiği şeylerden biri olan diz ve dirseklerde ki kararma, bir kaç doğkırmızı ve pratik yöntem ile istediğiniz görünüme kavuşacak. Banyo esnasında yapacağınız ufak işlemler ile mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Diz ve dirseklerinizde ki kararmanın sebebi yağ bezlerinin o bölgelerde bulunmamasıdır. Diz ve dirseklerini her gün ve her banyodan sonra mutlaka nemlendirin. Her düzenli olarak yapacağınız bu işlem oluşan kuruluğu yok edecek ve sizi mutlu edecektir. Duş sırasında doğkırmızı ve teninizi tahriş etmeyecek lif kullanmanız diz ve dirseklerinide ki ölü derileri yok edecek ve canlılık kazandıracaktır. Diz ve dirseklerinide oluşan koyu renkler ve kuruklar açısından haftada iki gün on dakika kadar limon maskesi yapmanız gerekli olacaktır. Limon maskesi ölü derilerin yok olmasına ve canlılık kazanmasına yardımcı olcaktır. Limon maskesinni yanı sıra patates maskesi de yapabilirsiniz. Patates maskesi kuru olan diz ve dirseklerinizi yumuşatacaktır. Haftada bir kere uygulamak gerekli olacaktır.

Patates Maskesi

Malzemeler

– 1 sayı patates

– 1 tüketmek kaşığı süzme bal

Hazırlanışı

Patatesi haşlayın ve biraz soğumasını bekledikten sonra bir çatal yardımı ile ezin. Püre haline gelen patatesin içine bir tüketmek kaşığı süzme balı ekleyin ve karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı dirsek ve dizinize  sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

 

Limon Maskesi

Malzemeler

– 3 sayı limon

– 1 su bardağı süt tozu

– Su

Hazırlanışı

Limonların suyunu sıkın ve içine süt tozunu ekleyin. Limon ve süt tozunu macun haline gelene kadar karıştırın ve su ilave edin. Macun kıvamına gelen karışımı dirsek ve dizinize masaj yaparak uygulayın. Yirmi dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

 

]]>