Diş implant fiyatları 2013

Çürümüş yada herhangi bir sebepten ötürü kaybettiğiniz dişlerinize yeniden kazanmasının en doğkırmızı yollarından birisi olan diş implantları, son dönemlerde bireyler tarafından çok sık tercih edilir oldu. Kaybedilmiş olan dişlerin yerine vidalama yani yapay diş kökü takılması ille oluşan bu yöntemde başlarla zorluk çekebilirsiniz lakin tarihle implant dişinize ya da dişlerinize alışacaksınız. Ağız, çene ve damağın da bu yapay kökü kabul etmesi zaman ister.

dis-implanti-ucretleri

Diş implantı ücretleri

Çene, ağız ve damak yapay köke alıştıktan sonra protez diş takılacak ve işlem sonlandırılmış olacak. Böylece kişi artık implant dişi sayesinde aradığı kaliteye ulaşmış olacak. Aynı zamanda implant dişler kaybedilen dişle anı görevi göreceği açısından, kaybettiğiniz dişi size aratmayacaktır.

İmplant yaptırmak oldukça yüksek bir maliyet ister, lakin yapılan işlem ve kullanılan malzemelerin kaliteliği ve hastanın işlem sonrasında hissettiği büyük rahatlık bu maliyete gerçekten değer. İmplant diş fiyatının bu kadar yüksek olmasında ki bir başka nedeni ise, işlem öncesinde çekilen röntgenler, çenenin uyuşması açısından yapılan anestezi, protez diş malzemeleri gibi işlemlerdir. Tüm bunların toplam maliyeti 3.000 TL’yi geçmez.

]]>