Deri iltihabı belirtileri

Tıp literatüründe dermatit olarak tanımlanan deri iltihabı, kullandığımız sabunlardan, deterjanlardan kaynaklı olduğu gibi, çeşitli boya maddeleri ile temas etmekten ya da yaşam alanlarımızda olan bazı bitkilerden kaynaklı olarak görülen bir cilt sağlığı sorunudur. Tedavisi mümkün bir rahatsızlık olan deri iltihabı, yaşattığı çeşitli şikayetlerle kişilerin ciddi manada sıkıntı yaşamasına sebep olur. Peki deri iltihabına bağlı olarak husule gelen sorunlar nelerdir? İşte deri iltihabının belirtileri:

Vücudun mütenevvi bölgelerinde ortaya çıkan deri iltihabı, ciltte şişliklere, kızarıklıklara ve yaralar yol açmaktadır. Deri üzerinde vuku bulan şişlikler, kızarıklık ve yaralar varsa deri iltihabına yakalandığınız kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Deri altı iltihabı belirtileri arasında kaşıntı ve deri lezyonları da yer almaktadır. Kaşıntının şiddeti hastaların en büyük şikayet ettiği sorunların başında gelir. Bilhassa da cildi kuru olanlarda deri iltihabının belirtileri daha şiddetli bir biçimde husule gelmekte ve daha büyük sıkıntılara yaşatmaktadır.

Deri iltihabı belirtisi

]]>