Deri (cilt) kanseri tedavisi

Ölümcül hastalığın tedavisi açısından uzmanlar taze bir ilaç geliştirerek hastalara umut ışığı yaktılar. İngiliz bilim adamlarının deri kanseri olan melonamın tedavisinde bu ilacı kullandıkları ve olumlu sonuçlar aldıkları da kulağımıza çalınan bilgiler arasında.

Cilt kanseri tedavisinde kullanılan bu ilaç ileri vakalarda olan deri kanseri hastalarında da etkisini göstererek hastaların ölüm riskini düşürüyor. Umut verici bu haberin ardından bilim adamları, hastaların ömrünün uzadığının da müjdesini verdiler. İlacı kullanan hastalardan Charlie Jones “Bu ilaca başladığımdan beri kendimi çok daha güçlü hissediyorum. Yüzüme renk geldi, kendimi daha iyi hissediyorum. Her gün daha da güçleniyorum” dedi. Charlie Jones’un tümörü böbreklerine de sıçramıştı. Buna rağmen ilaç ile sağlığının iyi olduğunu söylüyor.

İngiliz bilim adamları bu ilacın melonam tedavisinde çığır açacağını söylüyor. Çünkü bu hastalığın tedavisi neredeyse mümkün değildi. Bilim adamları, melonamın tedavi ve kontrol edilebilmesi büyük bir gelişme. Çünkü doktorlar bu hastalığın daha farklı olduğu ve tedavi edilemeyeceğini düşünüyordu. Ama bu ilaç durumun öyle olmadığının kanıtıdır” dediler.

]]>