Deri altı iltihabı nedenleri

Deri altı iltihabı nedenleri

Belli başlı belirtileri şişlik, kaşıntı, deri lezyonu, kızarıklık, yara, söz konusu bölgenin sıcak ve hassas olması olan deri altı iltihabı ekseri bakteri kaynaklı olarak husule gelen bir sorundur. Derisi oldukça hassas olan kişilerde bu belirtilere derinin renginin bozulması, kırmızı bir hal alması, iltihaplı olarak meydana gelmesi de yer alır. Enfeksiyon kaynaklı deri iltihabı eğer tedavi edilmez ise ciddi bir hal alır hatta kişiyi kangrene kadar sürükler.

Çiçek tozları, kozmetik ürünler ve penisilin gibi vücuda alerjiye yol açan sorunlar ise deri iltihabının başında gelmektedir. Hormon hastalıkları, bir takım ilaçlar, astım hastalığı de deri altı iltihabının nedenleri arasındadır.

Deri iltihabı aynı zamanda fiziksel etkenlerden de kaynaklı olmaktadır. Yakıcı maddelere ve yağlara maruz kalmak, sert cisimlerle derinin yaralanması ya da sabun ve deterjan deri altı iltihabı riskine yol açan sebeplerdir.

Deri altı iltihabı neden olur?

deri altı iltihabı, deri altı iltihabı neden olur, deri altı iltihabının nedenleri, deri iltihabı, deri iltihabı hastalığı, deri iltihabının nedenleri