Dereotu zayıflatır mı?

Son zamanlarda isminden sıkça bahsettiren konulardan biride dereotu olmuştur. Kilo verme üzerinde etkilerinin olduğu söylenen dereotu, bu konuda özellikle diyet yapaların merak konusu olmuştur. C ve E vitamini bakımından zengin olan dereotu aynı zamanda hem yemeklerimizde hem de salatalarımızda keyifle tükettiğimiz bitkilerden biridir. İnce gövde ve yapraklara sahip olan dereotu hem yazın hem de kışın tükettiğimiz bitkilerden biridir.

Özellikle C vitamini açısından zengin olan dereotu özellikle tiroid bezi hastalıklarına sahip olan kişilerin sıkça tüketmesi gereken biz besindir. Tiroid bezlerinin hızlı çalışmasını sağlayan dereotu maydanozgillerden iplik biçiminde yaprakları olan güzel kokulu bir bitkidir. Tiroid bezlerinin hızlı çalışması ise kilo vermenize yardımcı olacağı için dereotunun kısmen kilo verme üzerinde etkisinin olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Bunun dışında iştah kesici özelliği bulunan dereotu özellikle diyet yapan kişilerin listesinde sıkça bulunan bir bitkidir. Özellikle yemeklerden 20 dakika önce çiğ olarak tüketilen dereotunun iştah keserek kişinin uzun süre tok kalmasına yardımcı olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Bu nedenle diyet yaparken ya da kilo kontrolünü sağlamak için gün içerisinde sadece ya da salatalarınızın içerisinde dereotu tüketebilirsiniz.

Kilo verme ve iştah kesici özelliklerinin dışında farklı bir özelliği daha bulunan dereotu özellikle anne adayların yakından ilgilendiği bir bitki olmuştur. Süt yapıcı özelliği bulunan dereotu, bu nedenle hem hamilelerin hem de yeni doğum yapmış olan anne adaylarını sevindiren bir bilgi olmuştur. Her anlamda faydası bulunan dereotunun hem kilo verme hem de diğer etkenler üzerinde etkisi vardır. Ancak tüm bitkilerde olduğu gibi dereotunda da olduğu gibi yeteri miktarda tüketerek abartıya kaçmamaya özen gösterin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

dere otu, dereotu, dere otu ne işe yarar, dereotunun faydaları, dereotu kilo verdirir mi, dereotu zayıflatır mı, dereotu kilo aldırır mı, dereotu kilo yaparmı