Çocuklarda deri kanseri nedenleri

Çocuklar kendilerini nasıl koruyacaklarını ve geleceklerinde sağlıklarının bozulmaması adına şimdiki yaşlarında bir şey yapmaları gerektiğini doğkırmızı olarak bilmedikleri açısından, tüm bu görevler çocuk büyüyüp her şeyin farkına varacak yaşa gelene kadar anne ve babanın sorumluğundadır. Çocukların sağlıklarını korumak ve tehlike taşıyan hastalıklara yakalanmalarını önlemek açısından , ebeveynlerin dikkat etmesi gereken birkaç husus olur. Özellikle de deri kanseri gibi ciddi ve olasılığı yüksek olan hastalıklara karşı çocukları iyi koruyup kollamak gerekir.

Çocuklarda cilt kanseri nedenleri

Bu makalemizde çocuklarda deri kanseri sebepleri nelerdir, aileler çocuklarının deri kanseri olmalarını önlemek açısından nelere dikkat etmelidir, bunlarda bahsedeceğiz. En tehlikeli kanser çeşidi olan deri kanseri, çocukların hayatını bir kabusa çevirmeden önce, deri kanserine sebebiyet olan faktörleri ortadan kaldırın.

Çocukların ciltleri hassas olduğu açısından yetişkinlere oranla deri kanserine yakalanma riskleri fazladır. Çocuklarda deri kanserine sebebiyet olan en önemli faktör ise, güneşin yaymış olduğu ultraviyole (UV) ışınlarına uzun süre maruz kalınmasıdır. Güneş ışınları ciltte güneş yanığı oluşmasına sebep olur ve tarihle kansere çevirir. Bu sebeple güneş ışınlarından çocuklarını korumaya çalışmalısınız.

Çocukları güneş ışınlarından korumak açısından saat 10 ile 3 arasında dışarı çıkmalarını yasaklamalı, güneşli havalarda dışarıya çıkarken çocuğa en az 15 faktörlük güneş kremi sürülmeli, şapka, güneş gözlüğü gibi güneşten koruyucu ürün toplulukları kullanılmalıdır.

]]>