Çocuklarda ateşli eklem romatizması tedavisi

Eklem ağrısı, deri altında nodül oluşması, ciltte kırmızı döküntüler meydana gelmesi, ateşlenme, kalpte ritim bozuklukları ve kalp enflamasyonu, eklemden ekleme geçiş gösteren iltihap, çocukların kol, bacak ve yüz hareketlerini kontrol edememesi gibi belirtileri olan ateşli eklem romatizmasının tedavisi hakkında bu yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Çocuklarda ciddi bir sağlık sorunu lan ve bakteri kaynaklı olarak husule gelen ateşli eklem romatizması nasıl tedavi edilir, buyurun okuyarak öğrenelim.

Çocuklarda ateşli eklem romatizması tedavisi

Ateşli eklem romatizmasının tedavisi açısından öncelikle antibiyotikler kullanılır. Bakteri kaynaklı bir sorun olduğu açısından uzman hekimler önce antibiyotikler sayesinde streptokokların temizlenmesi sağlanır. Atakları önlemek açısından ise antibiyotiklerin uzun süre kullanımı önerilir. Üstelik antibiyotik tedavisi sayesinde boğaz enfeksiyonları uygun bir biçimde ortadan kaldırılmış olur.

Hastalardan, mikrobik durumu netleştirmek açısından boğaz kültürü istenebilir. Mikrop tespit edildiğinde bunu önlemenin en etkili yolu yine antibiyotiklerdir. Hastalık tekrar edebilir. Bu sebeple hekim ve hasta irtibatı kesilmemeli, aileler çocuklarının tevdi gidişatını sürekli kontrol ettirmelidir.

]]>