Cinsel gücü artıran bütün şifalı bitkiler

Vücut fonksiyonlarının hemen hemen hepsinin doğru besinleri düzenli biçimde tüketerek ileri yaşlara kadar korunabildiğini belirten uzmanlar, cinsel gücün de doğkırmızı besinler ve şifalı bitkilerle artırılabileceğini belirtiyor. Bu yazımızda cinsel gücü artıran bitkilerin tamamını bulabilirsiniz…

Bitki çayları: Vücuttaki sıvıların dolaşımını hızlandıran bitki çayları içildiğinde, kan dolaşımı hızlanır tutkularda ve heyecanlarda artış meydana gelir. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırırlar.

Ginseng: Çin’de doğkırmızı afrodizyak olarak kullanılan ginseng bitkisi vücudun stres şartlarına adapte olmasını sağlıyor. Fiziksel dayanıklılığı sağlayan ginsengin diğer bir özelliği de şeklinin insan vücuduna benzemesidir.

Rezene: Bilinen en eski afrodizyaklardan birisi olan rezeneden her gün bir parça tüketilmesi cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılmaktadır.

Lavanta: Salata ve tüketmek soslarına konulan bir kaç damla lavanta, seks hayatını güçlendirici etkiye sahiptir.

Tane karanfil: En güçlü doğkırmızı afrodizyaklardan birisi olan karanfil tanesi, yorgunluğa karşı da iyi gelmektedir.

Haşhaş tohumu: Cinsel performans artırıcıdır.

Melekotu: 18. yüzyılda kadınların cinsel isteksizliğini iyileştirmek açısından kullanılan melekotunun kökü, her zaman açısından kalp zayıflıklarını önleyici bir etkiye sahiptir.

Mine çiçeği: Mine çiçeğinin kıyılmış uçlarının, kaynatılması veya şarabın içine batırılması afrodizyak etkilere sahiptir.

Polen: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli miktarde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları olur.

Yohombin: Afrika’dan bütün dünyaya yayılan yohimbe bitkisi halk arasında kadınlarda cinsel soğukluğun giderilmesi açısından, erkeklerde ise cinsel performansı artırmak amacı ile kullanılır. Meyan kökü ile karıştırılan yohimbe böbrek ve idrar yollarını rahatlatmaktadır.

Kişniş: Özellikle kadınlara keyif veren kurutulmuş kişniş tanesinin, şarabın içine katılarak içilmesi önerilmektedir. Aşırı kullanılması erkeklerde ters etkilere sebep olabilir.

Hardal: Cinsel bezlerin işleyişini artırır.

Çakşır otu: Cinsel gücü ve isteği artıran, etkili afrodizyak bir bitkidir. Aynı zamanda sperm adetsını ve hareketliliğini de artıran etkileri bulunmaktadır. Çakşır otu kökü kurutulup toz haline getirilerek bal ile macun yapılmak sureti ile kullanılır. Bir su bardağı kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı çakşır kökü konularak demlemek sureti ile hazırlanan çay da içilebilir. Çakşır Otu düzenli kullanıldığında olumlu etkileri görülür.

Süsen: Süsen kökü tozu, hem erkekler hem de kadınlar açısından güçlü bir afrodizyaktır.

Yasemin: Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.

Meyan kökü: Meyan kökünden alınan toz, maden suyu ile karıştırıldığında kadınlar açısından çok etkili bir afrodizyak haline gelmektedir.

Safran: Aşırı tüketildiği zaman gülme krizine sebep olan safranın, erojen merkezler üstünde uyarıcı etkileri vardır.

Çadıruşağı otu: Yalnız Asya’da yetişen ve çok kötü kokan çadıruşağı otundan alınan karışım, Asya’da uyarıcı olarak kullanılır.

Vanilya: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusu ile karşı cinsi harekete geçirir.

Saparma: İlk kez Latin Amerikalı yerliler tarafından kullanıldığı bilinen, saparma bitkisinden alınan karışımların içinde çeşitli hormonlar bulunuyor.

Roka: Bol ölçüde demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar açısından iyidir ve ayrıca, cinsel gücü de artırır. Balığın yanında da çok iyi gider.

Maydanoz: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar. Süt salgısını da arttırır.

Kekik: Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.

Arı sütü: Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri kısa zamanda hissedilir.

Bal: Mikroplara karşı dayanıklılık sağlayan bal, cinsel gücü artırır.

Limon: Yemeklerde kullanılan limon tuzu ve limon suyu, seks gücünün artması açısından olumlu etki yapar.

İstiridye: İçindeki çinko ile spermin çoğalmasına sebebiyet olan istiridye, cinsel isteği artırır.

Hindi: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva eden hindi, protein açısından zengindir ve cinsel isteği artırır, yılbaşı gelmeden de yenilebilir.

Kereviz: İdrar sökücü özelliği olan kereviz, vücutta oksitlenmeyi önlemesinin yanı sıra kadınlarda sayı öncesi şişkinliğin de önüne geçer. Afrodizyaktır.

Çikolata: Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif verici. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini de artırıyor ve mutluluk hissi veriyor. Kadınlar erkeklere oranla çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır.

Fıstık – fındık: E vitamini içeren, insanı mutlu eden fıstık ile fındık, cinsel gücü artırır.

Muz ve muz kabuğu: İnsana kokusu ile bile mutluluk aşılayan muz, özellikle kabuğu ile pişirildiğinde cinsel gücü oldukça fazla artırır.

Sarımsak: İçinde sakkaroz, glikoz gibi karbonhidratlar ile protein, kalsiyum, fosfor, demir ve A, B, C vitaminleri olan sarımsak, cinsel gücü artırır. Ama kokusu ile bazılarını da kaçırabileceğinizi unutmayın.

Çilek: Cilt sorunları açısından en iyi meyvelerden birisi olan çilek, güçlü bir afrodizyaktır.

İncir: Erkeklerin cinsel gücünü artıran çok güçlü bir afrodizyaktır. Aydın’da yetişen dünyaca ünlü incirler de ‘mucize afrodizyak meyve’ olarak biliniyor. Uzmanlara göre, bir kilogramda iki bin 900 kalori olan incir, E ve B vitaminleri bakımından çok zengindir.

İncirin faydaları şöyle sıralanıyor: Kurutulmuş incirin besin değeri daha fazladır, sindirimi kolaylaştırır, bağırsakları yumuşatır, hücreleri yenileme özelliği vardır. İçerdiği lifle kolesterolün kana karışmadan atılmasını sağlar. Kemik ve diş oluşumunda olumlu etkileri vardır. İçeriğindeki benzaldehit sebebi ile kanserli hücrelerin büyümesini önler.

Şeftali: A provitamini açısından zengin olan şeftali, güçlü bir afrodizyaktır.

Armut: Çok az meyve asidi içeren ve organizmanın fazla suyunu alarak fazla yağları yok eden armut, güçlü bir afrodizyaktır.

Marul: İçinde A, B, C, E vitaminleri, demir, kalsiyum, çinko, fosfor, iyot, sodyum gibi mineraller olan marul, az ölçüde yenildiğinde cinsel gücü artırıyor. Ancak, yüksek ölçüde yenen marul da cinsel gücü azaltıyor ve uyku veriyor.

Ançüez: Genellikle hamsi, bazen sardalya veya tirsi balıklarından yapılan tuzlu ve yağlı balık ezmesi olan ançüez, cinsel gücü artırır.

Havyar: Balık yumurtası olan havyarın besin değeri çok fazladır ve güçlü bir afrodizyaktır.

Domates: İçinde bol ölçüde A, B, C ve K vitaminleri olan domates, cinsel gücü artırır.

Salatalık: Gözler açısından çok faydalı olan (özellikle şiş gözlerin iyileşmesinde) salatalık, cinsel gücü artırır.

Soğan: Güçlü antiseptik bir etkiye sahip olan soğan, cinsel gücü artırır

Zencefil: Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek açısından hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar.

]]>