Cilt Kanseri Kremi Nedir?

Her yıl milyonlarca insan cilt kanserine yakalanıyor. Türkiye’de ise her yıl ortalama 1 milyondan fazla insana cilt (deri) kanseri teşhisi konuluyor. Gelişen teknoloji kanser hastalıkları ile savaşmamızı sağladığı gibi cilt kanseri de savaşamayacağımız bir düşman değil.

Cilt Kanseri Kremi

İtalyan bilim adamları cilt kanserinde büyük bir gelişme sağladılar. Üretikleri radyoaktif krem, cilt(deri) kanserini ameliyata ve radyoterapiye gerek kalmadan tedavi ediyor. Mucizevi krem 700 cilt kanseri hastasında denendi ve olumlu sonuç verdi. %95′ lik bir başarı sağlayan krem, kanserli hücreyi deriden resmen kazıyor.

Almanya ve Avusturya’da denemeleri devam yapan kremin 2 yıl içerisinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Kremin herhangi bir yan etkisi olmadığını söyleyen Alman firmasının yönetim kurulu başkanı Oliver Buck, 3 seansta oldukça etkili olduğunu da sözlerine ekledi.

Cilt Kanseri Kremi Uygulaması

Tümörlü bölge tıbbı bir folyo ile kaplanıyor. Folyo ile deri arasına enjekte edilen Radyoaktif Rhenium-188 kremi bir süre sonra katısallaşıyor ve radyoaktif ışınlar saçarak kanserli hücreleri yok ediyor. 1-2 saat bu biçimde bekletildikten sonra folyo ve krem çıkartılıyor. Bu işlemin ardından küçülen kanser hücresi birkaç hafta içinde yok oluyor ve deri de kendini yeniliyor.

]]>