Çilek kilo aldırır mı?

Meyve yemeyi hepimiz çok severiz. Birbirinden farklı ve lezzetli olan meyvelerin aynı zaman da sağlığımız açısından da birden fazla faydası vardır. Tüm meyveler birbirinden farklı olan ve sağlığımıza faydası bulunan bazı vitaminleri içermektedir. Bu vitaminler ise sağlığımızı korumaya ve adeta hastalıklara karşı kalkan görevi üstlenmemize yardımcı olmuştur. Bu nedenle seçim yapmadan tüm meyveleri tüketmemiz sağlığımızı korumaya karşı alabileceğimiz belki de en önemli tedbir olacaktır.

Ancak meyve tüketmeyi seven birçok kişi bazı meyveleri tüketirken yoğun şekerli olmasından dolayı özellikle meyvelerin kilo aldırıp aldırmadığı konusunda tereddüt yaşamışlardır. Bu konuda merak edilen meyvelerden biride çilek olmuştur. Yaz meyvesi olan ve şeker oranı fazla olan çilek, birçok kişinin severek tükettiği kırmızı meyve grubunda yer alan bir meyvedir. Ancak çilek hakkında merak edilen sorulardan biride çileğin kilo aldırıp aldırmadığı sorusu olmuştur. Çilek her ne kadar severek tükettiğimiz bir meyve olsa dahi genellikle toplum tarafından fazla şekerli olduğu ve bu nedenle kilo aldırdığı düşünülen bir meyvedir. Ancak bilinenin aksine çilek çok fazla şekerli olan bir meyve değildir. Bu nedenle çilek tüketmeniz diyet yaparken gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz bir meyvedir. Ancak çileği farklı şekillerde yani pasta, tatlı içerisinde ya da şekere batırarak tüketmeniz elbette ki kilo almanıza neden olabilecektir. Bu nedenle eğer çilek tüketmeyi seven biriyseniz ve çilek tüketirken kilo almak istemeyen biriyseniz mutlaka çileği sade tüketmeye dikkat edin.

Bu konuda yine merak edilen durumlardan biride çileğin kalorisi olmuştur. Diğer meyvelere nazaran daha az bir kaloriye sahip olan çilek ortalama olarak 100 gramında 32 kalori bulundurmaktadır. Ancak çileği şekerli, yoğurtlu ya da reçel olarak tüketmeniz çilekte bulunan kalorinin kat kat artmasına neden olacaktır. Eğer diyet yaparken çilek tüketmek isteseniz öğün aralarında sade tüketebileceğiniz gibi meyve salatası yaparak da tüketebilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

çilek, çilek tüketmek, çileğin faydaları, çilek sağlıklı mı, çilek yemek, çilek kaç kalori, çilek kilo aldırır mı, çilek kilo yapar mı, çilek nasıl yenilir, çilek yemek kilo aldırır mı, çilek yemek kilo yapar mı, çileğin özellikleri, çilek reçeli, çilek suyu, 1 kase çilek kaç kalori, 1 çilek kaç kalori, çilek reçeli kaç kalori, çilek zayıflatır mı