C vitamini ile kalp krizini engelleyin

Daha uzun yaşamak istiyorsanız, askorbit asit yani C vitamini alın. Son çalışmalar, C vitamini tamamlayıcılarının kalp hastalığına bağlı erken ölümleri önleyebildiğini söyler ve bu vitamin, ölümcül kalp krizlerini engellemekte düşük kolesterol düzeyleri ya da düşük yağlı diyetten bile önemli bir faktör olabilir.

Histamini düşürür
C vitamini, suda çözünür bir vitamindir. Bağ dokusu hücrelerini bir arada tutan madde olan kolejenin formasyonu açısından gereklidir (Kalojen, ayrıca taze hücre ve dokuların üretimi açısından de temeldir). Bazı çalışmalar, C vitamininin, yaygın soğuk algınlığını önleyemese de kandaki histamin özelliğini yüzde 40′a kadar düşürerek, soğuk algınlığı şiddetini azalttığını gösterir (Histamin, soğuk algınlığına ve alerjilere eşlik yapan burun akıntısına ve gözlerin sulanmasına sebebiyet olur).

C vitamininin en iyi doğkırmızı kaynakları; mango, kivi, greyfurt, brokoli, kantolop kavunu, çilek, tatlı kırmızı biber, tatlı patates ve portakal suyudur. Günlük önerilen ölçü 60 mg’dır. Fazla C vitamini, burun kanamasına, ishale, fazla idrarara ve isiliğe sebebiyet olabilir.

]]>