Bitkisel banyo kürleri

Bitkiler hayatımıza girdiği günden bu yana mütenevvi hastalıklarnı tedavie etmiş, husule gelme ihtimali yüksek olan sorunları önlemiş, hem rahatlamamıza hemde sağlıklı bireyler olarak yolumuza devam etmemize muavenet etmişlerdir. Sadece sağlık açısından düeğil güzelleşmek içinde bitkilerin önemli faydaları dokunmuştur. Bitkisel kürlerle şifa bulmak isteyenler, son dönemlerde banyolarını bitkisel olarak yapmaktalar. Eğer sizde sağlık, huzur ve güzellik bulmak istiyorsanız bitkisel banyolar yapabilirsiniz. İşte bunun açısından sizlere önerilerimiz:

Bitkisel banyo kürleri

Malzemeler

Bir avuç adaçayı,
Bir avuç lavanta çiçeği,
Bir avuç kekik ve
Bir avuç avuç biberiye.

 

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir tülbentin içine koyun ve sıkıca tülbenti bağlayın. Ardından küvetinizi doldurun ve tülbenti içine bırakın. Aradan 10 dakika geçtikten sonra küvete girin ve içinde yarım saat vakit geçirin. Son olarak ılık suyla duş alıp çıkın.

Bu bitkisel banyo tarifini normal cilt tipine sahip olanlar yapmalıdır. Kuru cilde sahip olanlarda aynı biçimde banyo yapmalı lakin kullandıkları bitkiler farklı olmalıdır. Kuru cilde sahip olanların kullanacakları malzemeler, bir kap gül suyu, iki kap bebe şampuanı, otuz damla ıtır yağı ve otuz damla lavanta yağıdır. Yağlı ciltlere sahip olanlar ise, bir kap portakal çiçeği suyu, iki kap bebe şampuanı, otuz damla nane yağı ve otuz damla limon yağı kullanmalıdırlar.

]]>