Bitkisel, Aromatik ve Uçucu Yağların Faydaları Nelerdir?

Acı Badem Yağı

Kabızlığı giderici özellikleri ile birlikte aynı zamanda bedenin ve zihnin yorgunluğunu gidermede faydalı etkilere sahip olabilir. Göğüsün yumuşamasına yardımcı olmanın yanı sıra aynı zamanda öksürüğün kesilmesine de faydalıdır. Genellikle cilt bakımından da kullanım sağlanan acı badem yağı kadınların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Acı Elma (Adaçayı) Yağı

İdrar arttırıcı olması ile birlikte aynı zamanda gaz sıkıntısı yaşayanlara da yardımcı etkilerde bulunmaktadır. Vücudumuzda meydana gelen herhangi bir yaranın iyileşme sürecinde de olumlu sonuçlar elde etmektedir.  Bebeklerde de gaz gidermeye yardımcı olmakla birlikte bunun yanı sıra astım, bronşit ve bayanlarda da adet düzensizliğini gidermede fayda sağlayabilir.

Ahududu Aroması

Şeker hastalıklarını dengelemekle birlikte aynı zamanda romatizma ve boğaz hastalıklarına da iyi gelmektedir. Ateş ve ishal sorunlarında kullanılması faydalı olabilir. E ve C vitamini içermekle birlikte cilt bakımında kullanım göstermekle birlikte aynı zamanda afrodizyak olarak da kullanımı sağlanmaktadır.

Alabalık Yağı

Bel ve aynı zamanda kas ağrılarına iyi gelebileceği gibi aynı zamanda romatizma sorunu olanlara da destek sağlayabilir. Kas gevşetici, mafsal ve kireçlenme sorunları olanlara da yardımcı olabilir.

Anason Yağı

Şişkinlik giderici, gaz söktürücü, mide hazımsızlık, anne sütü arttırıcı, selülit tedavisinde ve son olarak da uyku düzenleme de faydalı etkileri ile karşılaşılmaktadır.

Argan Yağı

İçerisinde yer alan E vitamini sayesinde yazın güneş ışınlarının vücudumuzu olumsuz yönden etkileyerek kuru kalmasına neden olabilir. Bu yüzden de kuru kalmasını önleyerek parlak bir yapıya sahip olmada faydalıdır.  Makyaj yapılan cildi korumada faydalıdır. Ciltte meydana gelen kırışıklıkları önleyerek nemlendirici özelliğe sahip olmaktadır.

Ardıç Yağı

İştah açıcı olması ile birlikte aynı zamanda idrar söktürücü ve mide ağrılarını, saç dökülmesinde, boğaz iltihaplarında, kanda ki şeker oranının düşürülmesinde, deri hastalıklarında, selülit tedavisinde, kramplarda, romatizmalarda, egzama da faydalı etkileri ile karşılaşılabilir. Fazla kullanılması sonucunda böbreklerin tahriş olmasına neden olabilir.

Aspir Yağı

Vücudumuzda zaman içerisinde biriken fazla yağların yakılmasına yardımcı olarak kilo verimi sürecinde destek sağlayabilir. Kan şekeri ve kolesterolü dengelemede de yardımcı olabilir.

At Kestanesi Yağı

Kanamayı durdurur, bağsur memelerini kurutur, çatlakları giderir, fistül ve mayasılda faydalıdır. Kolite iyi gelmektedir. Kabızlık ve hazımsızlığa iyi gelir.

Avokado Yağı

Kas gevşetici, cilt nemlendirici, böbrek taşı söktürücü, cilt yumuşatıcı, selülit tedavisinde de faydalıdır.

Aynısefa Yağı

Hassas ciltlerde faydalı, cildi nemlendirir, onarıcı etkilere sahiptir. Sivilce, varis, egzama, pişik, mantar, döküntü, isilik, cilt sorunlarında faydalıdır.

Bergamut Yağı

Yorgunluk, stres, bağışıklık sistemini güçlendirmede yardımcıdır. Egzamada faydalıdır. İştah arttırıcı olması ile birlikte safra söktürücü özelliği de bulunmaktadır. Çaya tat vererek lezzetli olmasını sağlar.

Biberiye Yağı

Gaz giderici, idrara sökütücü, bronşit, sinüzite, kan dolaşımını, düzenleme de faydalıdır. Sinir sistemi uykusuzluk, saç dökülmesi, kepek, kolesterole de iyi gelmektedir.

Blue Anemon Çiçeği Yağı

Ciltte meydana gelen ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olmaktadır. Cildin yenilenmesinde yardımcı olarak pürüzsüz ve nemli kalmasında fayda sağlamaktadır.

Buğday Yağı

Selülitte, hücre yenileme de, cilt sorunlarında, saç bakımında, cilt lekelerinde birden fazla fayda sağlamaktadır.

Böğürtlen Yağı

Cilt maskelerinde kullanım sağlanmakla birlikte içeriğinde yüksek oranda C vitamini içermektedir. Saçlar ve cilde canlılık sağlamaktadır. Cilt temizliğinde en iyi tonik olarak gösterilmektedir. Deri yağlanmalarını önlemede faydalıdır.

Ceviz Yağı

Selülit, hücre yenilenmesi, yanık, yara, cilt sorunları, yıpranmış saçlar, lekelerde giderilmede faydalıdır.

Çam Terebentin Esansı

Kepek, saç dökülmesi ve kuvvetlendirmede faydalıdır. Saç diplerine nüfuz ederek zararlı hücrelerin önlenmesini sağlamaktadır.

Çilek Aroması

Cildi sıkılaştırmada, gözeneklerin açılmasında, kek ve pasta yapımında da kokusun da kullanılmaktadır.

Çörekotu Yağı

Süt arttırıcı, idrar söktürücü, adet giderici, şeker, astım ve romatizma tedavisinde yardımcıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Hemoroit oluşumunu engeller, saçı besler, kan dolaşımını düzenler. Yemeklerde tat vermek amacı ile kullanılır.

Defne Yağı

Bademciğe iyi gelir, yemeklerde koku verir, soğuk algınlığına iyidir, saç ve deri tedavisinde faydalıdır. Kas gevşetici, gaz giderici, şeker dengeleyici özelliklere de sahiptir.

Elma Yağı

Banyo da koku verici olarak kullanılır. Aromaterapisinde de faydalıdır.

 Fesleğen Yağı

Sinir bozukluklarına, migren, buhar tedavisinde, streste, cilt sorunlarında, gut hastalığına iyi gelir, gaz söktürücü, sivrisineğe karşı koruyucudur.

Fındık Yağı

Yıpranmış ve kuru ciltlerde faydalıdır. Saçkıran ve variste faydalıdır. Cilt çatlaklarını önlemede yararlıdır.

Gliserin Yağı

Cildi beslemeye, romatizma ağrılarına, ayak, el ve ciltte ki çatlamaları gidermede faydalıdır.

Gül Yağı

Cildin gerginleşmesine yardımcı olmakla birlikte canlı olmasını sağlar. Cilt alerjilerine karşı faydalıdır. Parfümlerde de kullanım sağlanmaktadır.

Hanımeli Yağı

Cildin canlı kalmasını sağlar, pürüzleri önler, akneleri giderir, koku olarak da kullanım sağlanmaktadır.

Hardal Yağı

Kireçlenmelere, romatizmaya faydalı olmaktadır.

Haşhaş Yağı

Tablo boyalarında katkı maddesi olarak kullanım sağlanmaktadır. Yemek yağı olarak da kullanılmaktadır.

Havlıcan Yağı

Gripte, iştah açı, idrar söktürücü, nefes darlığı, balgam söktürücü özellikleri ile birçok olumsuzluğa faya sağlamaktadır.

Havuç Yağı

Vücut bağışıklığı, cilt sorunlarına, hücre yenilenmesine, idrar söktürücü, kan temizleyici, kolesterol düzenleyici, ses tellerine de oldukça fayda sağlamaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Kusma ve bulantıları giderici, iltihaplanmaları önler, hazmı kolaylaştırır, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir, fiziksel yorgunluğu giderir, pastalara da esans olarak kullanım sağlanmaktadır.  Aynı zamanda gebelikte kullanım sağlanmamasında fayda var.

Hint Yağı

Kirpik ve saçları güçlendirir, dökülmeleri önlemede de yardımcı olabilir.

Isırgan Tohumu Yağı

Romatizmaya, saç dökülmelerine, hücre yenilenmesinde, kanın temizlenmesinde yardımcı etken olarak kullanılır.

İğde Yağı

İdrar söktürücü, bağırsak rahatsızlıkları, ateş düşürücü, bağışıklık sistemi güçlendirici, ağız kokusu giderici

Jojoba Yağı

Yarık, çizik, sivilce, yıpranmış cilt, kırışıklıklarda krem olarak kullanım sağlanmaktadır. Saçlarda büyüme ve güçlenme gösterir. Kepek sorununu ortadan kaldırır. Selülit tedavisinde yardımcı olur. İltihaplı egzamalarda fayda sağlayabilir.

Kakao Yağı

Hamilelik sonrası cilt bozulmalarında yardımcı olabilir. Denizde bronzlaşmaya, dudak veya deride çatlamaları engellemektedir. Pullanmayı da önlemde faydalıdır.

Kabak Çekirdeği Yağı

Bağırsak yumuşatıcı, prostatı önleyici, kurt düşürmede faydalıdır. Toksinleri atmada faydalıdır. İyi bir antioksidan olarak bilinmektedir.  Cilt hastalıklarına yardımcı etki sağlar. Toksinlerin etkisini azaltır. Enfeksiyonlu iltihaplanmaları önler.

Kantaron Yağı

Hazmı kolaylaştırır, vücuda kuvvet verir, ishali kesmede faydalı, mide ağrılarını ortadan kaldırır, yanık ve yaraları ortadan kaldırır.

Kakule Yağı

Mide rahatlatıcı, iştah açıcı, gaz söktürücü, afrodizyak etkili, sinir sistemi rahatlatıcı, kalp rahatsızlıklarında faydalı, baş ağrısı, yorgunluk giderici, çay ve kahveye atıldığında iştah açar, hazmı kolaylaştırır, baş ağrısını kolaylaştırır, ağız kokusunu giderir, diş etlerini güçlendirir.

Karabaş Yağı

Damar sertliğine iyi gelir, kalbi kuvvetlendirir, uykusuzluk öksürük ve balgam söktürücü olarak kullanılır. Egzama yaralarına karşı iyi gelir, stres ve gerginliğe yardımcıdır, sivrisinek kovucu olarak da kullanım sağlanmaktadır.

Karabiber Yağı

İştah açar, hazmı kolaylaştırır, idrar söktürür, enerji vermektedir.

Karanfil Yağı

Sinirleri yatıştırır, ağız ve mide kokusunu giderir, ağrı kesici olarak bilinir, haşereleri kovmaya yardımcı olur.

Kavun Yağı

Sakinleştiricidir, antidepresandır, öksürüğü ortadan kaldırır, böbrek taşlarını düşürmede yardımcıdır.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Cilt sorunlarını ortadan kaldırmada yardımcı, hücrelerin yenilenmesinde destekleyicidir. Aynı zamanda badem ile karıştırıldığında ağrı kesici özelliğe de sahiptir.

Kayısı Yağı

Bağırsak parazitlerini giderilmesinde faydalıdır. Cilt temizliğinde faydalıdır, aknelerin giderilmesinde yardımcı, yaşlanmayı geciktiricidir. Cildin nemli kalmasında fayda sağlamaktadır.

Kekik Yağı

Solunum yolu rahatsızlıklarına, soğuk algınlığına, grip ve nezleye de iyi gelmektedir. Alyuvar oluşumunu artırır, kurt düşürücü olarak da bilinmektedir. Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına yardımcı olur. Yüksek tansiyon ve kolesterolü dengeler.

Keten Tohumu Yağı

Mide ve kabızlık sorunlarına iyi gelir, menepoz sıkıntılarına, zihin açmaya, hazmın kolaylaşmasına, sindirim sistemine yardımı olmakla birlikte pek çok faydası da yer almaktadır.

Kimyon Yağı

Baharat veya yap olarak Romalılar tarafından kullanılmaktadır. İdrar arttırıcı ve aynı zamanda uyarıcı özelliklere de sahiptir.

Kişniş Tohumu Yağı

İştah açar, sindirimi kolaylaştırır, hazmı kolaylaştırır, mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Doğumu kolaylaştırır. Baş ağrılarına iyi gelir, karın ağrılarını gidermede yardımcıdır.

Kivi Aroması

Cildi yumuşatarak nemlenmesine yardımcı olur. Parlaklık ve canlandırıcı özelliğe de sahiptir.

Kudret Narı Yağı

Sindirim sistemi tahrişlerini engeller, mide rahatsızlıklarını giderir, gaz söktürür, mide rahatsızlıklarını giderir, vücudun zinde kalmasına yardımcı olur.

Kuşburnu Aroması

Grip, öksürük, nezle ve soğuk algınlığı için kullanım sağlanmaktadır.

Lavanta Yağı

Stres, sıkıntı, baş ağrısı ve gribi engellemede faydalıdır. Vücut direncini arttırarak uykusuzluk problemlerini de üstesinden gelmede faydalıdır. Romatizma rahatsızlıklarını da ortadan kaldırmada faydalıdır.  Saçta meydana gelen sirkelerin giderilmesinde de faydalıdır.

Leylak Yağı

Toksinleri atmada yardımcı, ateş düşürmede faydalı, romatizma ve aynı zamanda kramplara karşı da faydalıdır.

Limon Yağı

Soğuk algınlığı, grip ve nezle sorunlarını ortadan kaldırır. Hafızanın güçlenmesinde faydalıdır, kasların kuvvetlenmesine yardımcı olur. Cilt üzerinde de faydalıdır. Vücutta ki yağların yakılmasında destek sağlar. Kalp damar tıkanıklığını önlemektedir.

Magnezyum Yağı

Eklem romatizma gibi bir takım ağrıların giderilmesinde faydalıdır.

Melisa Yağı

Kanın temizlenmesine yardımcı olmakla birlikte uykusuzluk problemlerinde ortadan kaldırmasında fayda sağlayabilir. Nefes darlığı ve yorgunluğa da fayda sağlayabilir. Migrene de iyi gelmektedir.

Menekşe Yağı

Cilt sorunlarında fayda sağlamaktadır. Mikrop kırıcıdır, saç dökülmesi ve egzamaya karşı faydalıdır, saç ve cilde canlılık, parlaklık ve güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olabilir.

Mersin Yağı

Şeker ve hemoroit hastalığına karşı faydalıdır. Cilt üzerinde de faydalıdır. Kuvvetlendirici özelliği ile birlikte spor esnasında da kullanılabilir. Uykusuzluk problemlerinin ortadan kalkmasına destek sağlayabilir.

Muz aroması

Kek ve pastalarda koku olarak kullanım sağlanmaktadır.

Nane Yağı

Hazmın kolaylaşmasına yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda mide bulantılarının da üstesinden gelmede faydalıdır. Baş ağrısına iyi gelmekle birlikte aynı zamanda anne sütünün de artmasına yardımcı olabilir.

Nane Ruhu

Migren, baş ağrısı ve sinüzite iyi gelmektedir.

Nar Çekirdeği Yağı

C vitamini olmakla birlikte aynı zamanda iyi bir antioksidan olarak da bilinmektedir. Damar sertliğini önlemede faydalıdır. Kötü kolesterolü engellemektedir. Kalp riskini azaltmaktadır.

Okaliptus Yağı

Şeker hastalığı, kabızlık, sinüzit, öksürük, romatizma, saç dökülmesi ve kepeğe karşıda oldukça faydalı etkilere sahiptir.

Ozon Yağı

Egzamaya, akneye, güneş lekelerine ve çatlaklara karşı faydalıdır.

Ozonlanmış Cilt Bakım Losyonu

Cilde parlaklık sağlayarak kırışıklıklarında giderilmesinde ve besleyici özelliklere sahiptir.

Ozon Yağı Kantaronlu

Eklem ağrılarına, kireçlenmeye, kas ağları, bel fıtığı, kemik ve eklem iltihaplarında ve adele tutulmalarında da faydalıdır.

Portakal Yağı

Hazmın kolaylaşmasına, mide rahatsızlıklarına, romatizmaya ve ateş düşmesine, cildin güzelleşmesine, yanık ve yara tedavilerinde kullanım sağlanmakla birlikte sivilce ve aknelerinde kurutulmasında fayda sağlayabilir. Pasta ve keklerde tatlandırıcı olarak kullanım sağlanmaktadır. Kan dolaşımının düzenlenmesinde fayda sağlayacağı gibi aynı zamanda sinirlerinde yatışmasında destek sağlayabilir.

Rezene Yağı

Şişkinlik, hazımsızlık, gaz sıkışması gibi sorunların üstesinden gelmede faydalıdır. Yaraların iyileşmesine de fayda sağlayabilir.  Cildi besleyerek pürüzlü kısmın ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Sandal Ağacı Yağı

Afrodizyak özelliği olmakla birlikte sakinleştiricidir. Dokuların yenilenmesine yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda cildin nemlenmesine de fayda sağlayabilir. Bunun yanı sıra ateş düşürücü etkilerinin de olduğu gözlemlenmektedir.

Sarı Sabır Yağı (Aloe Vera)

Adet döneminde kan akımını arttırmaktadır. Cildin yenilenmesine de fayda sağlayabilir. Hücre yenileyici ve düzenleyicidir. Kuru ciltlere de oldukça iyi gelmektedir. Aynı zamanda güneş yanıklarını dindirici özellikleri de bulunmaktadır.

Sarımsak Yağı

İştah açar, yüksek tansiyonu düşürür, hazmın kolaylaşmasına yardımcı olur, saçkıran hastalığına iyi gelmektedir. Saçların uzamasında destek sağlar. Dökülmelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Sızma Zeytin Yağı

Cilt ve saçı besleme de oldukça faydalıdır. Kalp sağlığına ve aynı zamanda damar sertliğine de iyi gelmektedir.

Sir Ağda Yağı

Genital bölgelerde yapılan ağdadan sonra o bölgede meydana gelebilecek olan tahriş, kızarıklık, yanma gibi sorunların giderilmesinde yardımcı olabilir.

Soya Yağı

Karaciğer yağlanmalarını önleyerek kötü kolesterolü de engellemektedir.  Aynı zamanda hücrelerin yenilenmesine de destek sağlamaktadır.  Cilt bakımında yenileyici özelliğinin bulunması beraberinde birçok fayda da sağlamaktadır.

Susam Yağı

Kuru ciltlere uygulanmak ile birlikte aynı zamanda saç kırılmalarında ve şeker hastalıklarında da faydalıdır.  Yanıklarda da iyileştirici özelliğe sahiptir. Yemeklerde lezzet katmak amacı ile kullanım sağlanmaktadır.

Şeftali Aroması

Bağırsak solucanlarının giderilmesine yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda kabızlığın giderilmesinde de faydalıdır. Banyo sonrasında ise vücut yağı olarak bilinmektedir.

Tarçın Yağı

Bağırsak enfeksiyonlarını önlemede faydalıdır. Anti bakteriyel etkiye de sahip olarak bilinmektedir.  Kan dolaşımını hızlandırır. Pasta ve keklere de esans olarak kullanım sağlanmaktadır.

Entele Yağı

Kepek ve saç dökülmelerini engelleyerek saçın beslenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda saçlarında uzamasını engelleyerek daha güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olabilir.

Tatlı Badem Yağı

Çatlak ve aynı zamanda kuru ciltler üzerinde olumlu etkilere sahip olmakla birlikte aynı zamanda pürüzlü yapının da giderilmesinde fayda sağlamaktadır.  Saçlarında beslenmesine yardımcı olarak en doğal kaynaklar arasında yerini almaktadır. Kabızlık sorunu yaşayanlara da yardımcı olmaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Bağışıklık sistemini güçlendirebilecek özelliğe sahiptir. Yüksek oranda folik asit içermektedir. İdrar söktürücü olarak bilinmektedir. Ciltte meydana gelebilecek olan kırışıklıklarında önlenmesine destek sağlayabilir.

Vanilya Aroması

Cinsel gücün artmasına yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda mideyi uyarıcı özelliklere de sahiptir. Pasta ve keklere de tatlandırıcı amaçlı kullanılmaktadır.

Vişne Aroması

İdrar söktürücü olmakla birlikte aynı zamanda ateş düşürücü olarak önemli etkilere sahiptir. İçeriğinde ise yüksek oran A ve C vitaminleri bulundurmaktadır.

Yasemin Yağı

Cildi beslemenin yanı sıra aynı zamanda romatizma ağrılarına da son vermede faydalıdır. Selülitlerin giderilmesinde de büyük bir etken sahibidir. Aynı zamanda banyo suyunda da kullanım sağlatılan yasemin yağı stres ve sıkıntıya da bire birdir.

Yer Fıstığı Yağı

Kan şekeri düzenleyerek kontrol altına alınmasına destek sağlayabilir. Aynı zamanda kolesterolünde düşmesine yardımcı olabilir.

Yılan Yağı

Dökülmeleri önleyerek saçların beslenmesini sağlar. Aynı zamanda kepeğinde giderilmesini sağlayarak saçların kuvvetlenmesinde büyük bir pay sahibidir.

Ylang Ylang Yağı

Cilt ve saçların yenilenmesine yardımcıdır. Ferahlatıcı olmasının yanı sıra aynı zamanda aromatik bir etkiye de sahiptir. Afrodizyak etkiye de sahiptir. Sinir ve stres gibi sıkıntılarında ortadan kalkmasına destek sağlamaktadır. Uykusuzluk sıkıntısı çekenlerin problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Kaslarında gevşemesine destek sağlayabilir.

Yosun Yağı

Deri altında oluşan yağ selülitlerinin ortadan kalkmasına destek sağlamaktadır. B vitamini sayesinde de cildin beslenmesine yardımcı olabilir.

Zambak Yağı

Vücut ve romatizma ağrılarını gidermek için bir takım tedavi yöntemleri arasında yerini almaktadır. Aynı zamanda parfümeri sanayinde de kullanım sağlanabilir.

Zencefil Yağı

Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi sorunların üstesinden gelmede yardımcı etkidir. Romatizma ve eklem yerlerinde kullanım da sağlanabilir. Gaz söktürücü özelliğe sahip olmakla birlikte aynı zamanda yatıştırıcı etkilere sahip olduğu da gözlemlenmektedir.

Kamelya Yağı

Yıpranmış saçları besleyerek daha sağlıklı bir hale gelmesinde büyük bir pay sahibidir. Aynı zamanda saçların diplerine kadar nüfuz edere doğru sonuçlar elde etmenize de yardımcı olabilir.

Dut Şurubu

Ağız içinde meydana gelen yara ve enfeksiyonlarda etkili bir görev görmektedir.

BİTKİSEL KARIŞIMLI YAĞLAR

Saç Bakım Yağı ( Normal- Yağlı- Kuru ve Boyalı)

Saçlarda meydana gelen kepeklenme ve kırılmaların önüne geçerek daha kuvvetli saçlara sahip olmamızı sağlamaktadır. Saçların uzamasına yardımcı olarak sağlıklı bir yapıya sahip olmalarında destekleyicidir.

Selülit Yağı

Vücudumuzda zamanla biriken yağlar kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Hal böyle olunca  selülit yağı vücudumuzda ki yağların yakılmasına yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda vücudumuzun sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Kayısı Çekirdeği Özlü Cilt Bakım Yağı

Cildin üzerinde yer alan ölü tabakaların kalkarak yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Cildin canlanarak daha parlak bir hal almasına da destek sağlamaktadır.

Masaj Yağı

Migren, baş ağrısı ve sinir sorunlarının da üstesinden gelmede fayda sağlamaktadır.  Bir takım ağrılarının da giderilmesinde fayda sağlamaktadır.

Bronzlaşma Bakım Yağı

Bronzlaşmak isteyenlere yardımcı olabileceği gibi aynı zamanda ciltte meydana gelebilecek olan zararlı etkilerden korunmasını da fayda sağlamaktadır.

Rom Yağı

Romatizma hastalıklarında, eklemi kireçlenme, bel çevresinde meydana gelen durumlarda faydalıdır.

Lahana Yağı

Zamanla biriken yağların parçalanmasına yardımcı olmakla birlikte zayıflama süreci içerisine girenleri de olumlu sonuçlar il karşılaşmalarına destek sağlamaktadır.

BİTKİSEL LOSYONLAR

Gözaltı Morlukları Losyonu (Tuz Yağı)

Günde en az bir kez göz çevresinde ki yerlere sürülmektedir. Ancak hassas ciltlere ise çok daha az sürülmektedir.

Göz Çevresi Kırışıklık Losyonu (Yumurta Yağı)

Göz etrafında yer alan kırışıklıklarında ortadan kalkmasında fayda sağlamaktadır. Fakat hassas ciltlere uygulanması çok daha az olmaktadır.

Kaş ve Kirpik Losyonu

Kirpiklerin ve kaşların hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda kirpik dökülmelerini de önleyerek doğru sonuçlar elde etmemize destek sağlayabilir.

Okaliptuslu Damla Losyonu ( Astım Damlası)

Bronşit, astım ve öksürük gibi sorunlarında üstesinden gelmede yardımcı olabileceği gibi aynı zmanda nefes açıcı özelliklere de sahiptir.

Zencefilli Damla Losyonu (Sinüzit Damlası)

Sinüzit iltihabını boşaltarak burun tıkanıklığını da gidermektedir. Sinüzit kaynaklı baş ağrısı gidermektedir.

Gül Suyu

Cildi beslemekle birlikte aynı zamanda temiz olmasını sağlamaktadır. Daha temiz bir cilde sahip olmanızda da fayda sağlamaktadır.

BİTKİSEL SABUNLAR

Bıttım Sabunu

Saç dökülmelerini önleyerek saçların daha güçlü bir hale gelmesini de desteklemektedir. Saçlarda parlaklık, canlılık, gür, dolgun ve dikkat çekici bir görünüme sahip olmamıza yardımcı olabilir.

Defne Sabunu

Cilde olan faydası ile birlikte cilt sorunları yaşayanlarında tercihleri arasındadır. Yıpranan saçlarda besleyici özelliğe de sahiptir.  Bunun yanı sıra antiseptik özelliği sayesinde bütün vücutta ki parazit ve mantar oluşumun önleyerek daha sağlıklı bir vücuda sahip olmamız da yardımcı olabilir.

Zeytin Yağlı Sabun

Saçlarda derinlemesine temizlik yaparak daha bakımlı bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Saçlarda yumuşaklık, parlaklık ve göz alıcı olmasını sağlamaktadır.  Kuruyan cildin de canlanarak daha parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Isırgan Özlü Sabun

Gözeneklerin açılmasına yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda saçların beslenmesine yardımcı olmakla birlikte kepek, kırılma ve yağlanma gibi sorunlarında üstesinde gelmede fayda sağlamaktadır.

Kükürtlü Sabun

Saç derisini temizleyerek kepeklerinde ortadan kalkmasına destek sağlamaktadır. Antiseptik ve anti bakteriyel özellikler ile sivilce ve yağlanmalara neden olabilecek yağ salgılarının da azaltılmasına yardımcı olabilir.

Ardıç Katranlı Sabun

Mantar, egzama ve sedef hastalıklarına karşı da etkili sonuçlar sağlamaktadır.  Bunun yanı sıra antiseptik özelliği sayesinden de deri hastalıları tedavisinde de kullanım sağlamaktadır.

Kayısı Çekirdeği Özlü Cilt Bakımı

Cildin tazelenmesine ve nemli kalarak pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Papatya Özlü Sabun

Yorgunluk sorunu yaşayanlara karşı etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Üzümlü- Kakao Özlü Sabun

Cilt çatlaklarına ve sıkılaşmalara karşı kullanım sağlanmaktadır. Hücrelerinde yenilenmesinde faydalıdır.

Salyangoz Özlü Sabun

Kırışıklıların giderilmesinde, cildin iyileşme sürecinde, pürüzsüz ve parlaklık kazandırmada faydaları vardır. Cildin doğal renginin korunmasına, çil, akne, leke gibi unsurlarında cildimizde azalmasına yardımcı olmaktadır.

Havuç Özlü Sabun

B karotence zengin olmakla birlikte aynı zamanda cildi besleyici özelliklere de sahiptir.

Bal Özlü Sabun

Cildin beslenmesinde fayda sağlamaktadır.

Killi Sabun

Cildin güzel kalmasında kullanım sağlanılan doğal maddeler arasında yer almaktadır.  Her türlü cildi temizleyerek sıkılaşmasını sağlamaktadır.  Cildimizin ihtiyaç duyduğu mineraller ve vitaminleri de en iyi şekilde karşılamada fayda var. Fazla suyunda vücudumuzdan atılmasını sağlayarak toksinlerden rahatlıkla kurtulmamızda destekleyici olabilir.

Gül Özlü Sabun

Cildin gergin, canlı ve parlaklık kazanmasına fayda sağlayabilir.  Aynı zamanda cildinde nemli kalmasına da fayda sağlayabilir. Cildimizde yer alan ölü derilerinde ortadan kalkmasında fayda sağlamaktadır.

İnci Özlü Sabun

Cildin pürüzsüz ve taze olmasında da yardımcı olmaktadır.  Hücrelerinde yenilenmesine katkı sağlamaktadır. Canlandırıcı ve kırışıklıklarında giderilmesinden de fayda sağlamaktadır.

Gliserinli Sabun

Gliserin hava ile temasta nemin çekilmesine fayda sağlayarak yumuşatıcı olabilecek özelliklere sahiptir.

Yosun Özlü Selülit Sabunu

Selülit tedavilerinde de yardımcı etkilere sahiptir. Ciltte meydana gelen ölü derilerinde ortadan kalkmasında fayda sağlamaktadır.  Cildin dinlenmesine ve rahatlamasına fayda sağlamaktadır. Cildin nem dengesini sağlayarak yaşlılık sorunlarının da üstesinden gelmede faydalıdır.

Limon Özlü Sabun

Gözeneklerin açılmasına fayda sağlamak ile birlikte aynı zamanda sivilcelere karşı da faydalıdır.

Lavanta Özlü Sabun

Cildin ferahlamasına fayda sağlamakla birlikte aynı zamanda cildin de sıkılaşmasına fayda sağlamaktadır.

Nane Özlü Sabun

Hücrelerin yenilenmesine fayda sağlayarak ferahlık vermektedir.

Kekik Özlü Sabun

Selülitlerin giderilmesine fayda sağlayabileceği gibi aynı zamanda zayıflatmada da etkili olabilir.

BİTKİSEL KARIŞIMLI MACUNLAR

Form Nar ekşisi Karışımlı Macun

İştah kesici olması ile birlikte aynı zamanda doğal bir zayıflama süreci içerisine girmemize de yardımcı olabilir. Kabızlık sorunlarına da faydalıdır. Sindiriminde düzenlenmesine fayda sağlamaktadır. Vücudumuzda biriken yağlarında kolay bir şekilde parçalanmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ateş düşürücü etkilere de sahiptir.

Havlıcan Karışımlı Macun

Kronik bronşite iyi gelmektedir. Balgam söktürücü olarak bilinmektedir.  Ateş düşürücü özelliğinin olması ile birlikte aynı zamanda boğaz ve bademcik iltihaplanmalarına da iyi gelmektedir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarının da giderilmesinde faydalıdır.

Kudret Narı Karışımlı Macun

Sindirim sisteminde meydana gelen tahrişlerin önlenmesinde etkili olabileceği gibi aynı zamanda mide rahatsızlık sorunlarına da iyi gelmektedir. Gaz söktürücü, bağırsak sistemini düzenlemede, mide kramplarında pek çok fayda sağlamaktadır.

Üzerlik Otlu Karışımlı Macun (Hemoroid- Basur)

Kanama, çatlak, hazımsızlık, basur memeleri, kabızlık gibi sorunlar üzerinde fayda sağlamaktadır.

Ballı Karışımlı Macun

Sperm azlığı nedeni ile çocuk sahibi olamayanlar için oldukça etkili olabilecek sperm arttırıcı olarak fayda sağlamaktadır.

Polen Karışımlı Macun

Oldukça besleyici olmasının yanı sıra besin değerinin de yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Kansızlığa da iyi gelmektedir. Kilo almaya yardımcı olmaktadır. Kemiklerinde gelişmesinde fayda sağlamaktadır. Bağırsak sistemini düzenlemede de faydalıdır.

Gingsegli Macun

Baharat ve otlardan yapılmakla birlikte aynı zamanda enerji ihtiyacının da karşılanmasında fayda sağlamaktadır. Cinsel gücünde artmasında fayda sağlamaktadır. Bay ve bayan her iki cins rahatlıkla her yaşta kullanım sağlayabilirler.

Hindiba Karışımlı Macun

Kan dolaşımını destekleyerek karaciğerin işlevlerini de arttırmaktadır.  Sindirim sistemini de desteklemektedir. Aynı zamanda mide kramplarında da oldukça faydalıdır. İltihap kurutucu özelliklerinin de yer aldığı gözlemlenmektedir. Antioksidan özelliği de taşımaktadır.

Isırganlı Macun

Kas ve eklem, romatizma ağrılarında faydalı olabileceği gibi aynı zamanda kanı temizler, kolesterol düzenleyici, bel fıtığı, kas ağrıları ve felç rahatsızlıklarında da yardımcı etkiler sağlamaktadır. Bunun yanı sıra adele tutulmalarında da etkilidir.

BİTKİSEL KARIŞIMLI ÇAYLAR

Form Sinameki Karışımlı Çay

İştah kesici özelliği ile birlikte aynı zamanda doğal bir zayıflatıcı olarak bilinmektedir. Sindirim sistemine de yardımcı olmaktadır. Şeker düşürücüdür.  Antioksidan özelliği ile birlikte toksinlerinde rahat bir şekilde atılmasında yardımcı olmaktadır. Gaz giderici, idrara söktürücü ve vücudu da zinde tutmasında fayda var.

Okaliptus Karışımlı Çay

Balgam söktürücü olmakla birlikte aynı zamanda boğaz ve bademcik iltihaplanmalarına da fayda sağlamaktadır.

Zencefil Karışımlı Çay

Öksürük, soğuk algınlığı ve grip sorunlarının da ortadan kalkmasında fayda sağlamaktadır. İştah ve nefes açıcı olarak da yardımcı olmaktadır.

Ebegümeci Karışımlı Çay

Sindirim sitemlerinde, mide rahatsızlıklarında, sinir sisteminde ve vücudu zinde tutmada da fayda sağlayabilir.

Harnup – Zencefil Karışımlı Çay

Besin değerinin yüksek olması ile birlikte aynı zamanda sindirimin de düzenlenmesinde fayda sağlayabilir. Kemiklerin gelişimini de sağlayabilir. Vücudu zinde tutar, bağırsak gelişimini düzenler.

Hindiba Karışımlı Çay

Kan dolaşımını desteklemekle birlikte karaciğer işlevlerini de desteklemektedir. Karaciğer yağlanmalarını da önlemektedir. Sindirim sistemine de yardımcı olabilir. İltihap kurutucu özelliği de yer almaktadır. Aynı zamanda antioksidan özellikleri de yer almaktadır.

Kantaron Karışımlı Çay

Depresyon üzerinde de yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Kalp ritmini de düzenleme de fayda sağlamaktadır. Yorgunluğa da iyi gelmektedir. Mide sorunlarını da ortadan kaldırmada faydalıdır.

Isırgan Otu Karışımlı Çay

Eklem ve adele ağrılarında etkili olabileceği gibi aynı zamanda spazm giderici ve ödem söktürücü olarak da bilinmektedir. Kanı temizler.

Meyan Karışımlı Çay

İdrar yolu iltihaplanmaları giderir. Cinsel aktiviteyi de arttırmaktadır.  Cinsel aktiviteyi de arttırmaktadır. İdrar tutamama gibi sorunlara da iyi gelmektedir.

Böğürtlen Yaprağı Karışımlı Çay

Yüksek tansiyonu dengelemekle birlikte aynı zamanda kolesterolünde normale dönmesinde fayda sağlamaktadır. Kanı temizlemede de faydalıdır.

Ardıç Tohumu Karışımlı Çay

Kanda ki şeker oranını da düzenlemektedir. Kanın temizlenmesine de fayda sağlamaktadır. Antiseptik özeliklere de sahiptir.

Mısır Püskülü Karışımlı Çay

Böbrek hastalıkları başta olmak üzere birçok etkenlere de sahip olmaktadır. Böbrek taşının düşürülmesinde de yardımcı etkilere sahip olmaktadır. Sindirim sistemi düzenlenmesinde de fayda sağlamaktadır.

Nergis Çiçekli Çay

Şişmanlık, çabuk yorulma, cilt kuruluğu, saç dökülmeleri, troit düzeyinin de normal düzeyde olması gerekmektedir.

Kırkkilit Otlu Çayı

Bir takım kanserlerinde ortadan kalkmasında fayda sağlamaktadır.  Vücudun bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Civan Perçemi Karışımlı Çay

Kadın hastalıklarında etkili olabileceği gibi aynı zamanda miyon ve aynı zamanda kist tedavilerinde de etkilidir.

Üzerlik Otu Karışımlı Çay

Bağırsak parazitlerinden de etkilidir. Yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Kanın temizlenmesinde faydalıdır. Kabızlığı giderir, antiseptik özelliklere de sahiptir.

Bitkisel Kremler

Hemoroid – Basur Kremi

Hemoroid anüs çevresinde ki damarların genişleyerek iltihaplanmasına neden olmaktadır. İç ve dış olmak üzere iki çeşitli hemoroid bulunmaktadır.  Aynı zamanda hemoroidin giderilmesini de sağlamaktadır.

Blue Anemon Kremi

Cildin nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda güneşe bağlı olarak hasarlarında düzenlenmesini sağlamaktadır. Cildin sağlığını da korumada yardımcıdır.

Salyangoz Özlü Krem

Deride meydana gelen kızarıklık ve yanık sorunlarının üstesinde gelmede yardımcıdır. Cilde pürüzsüz ve ipeksi bir görünüm kazandırmaktadır. Lekelerinde giderilmesinde faydalıdır.

Turkuaz Hamilelik Dönemi Çatlak Bakım Kremi

Cilt çatlaklarını gidermede faydalı, cildin orijinal rengini korumada da faydalıdır,  daha parlak bir görünme sahip olmanıza yardımcı olur.

Aynı Sefa Kremi

Ciltte meydana gelen kaşıntı, tahriş, iz, yara gibi gitmesi zor unsurların üstesinden gelmede faydalıdır.

Gül Özlü Vazalin

Pürüzsüz, yumuşak ve canlı bir cilde sahip olmanız da faydalıdır.

Ter Önleyici Krem

Terin deri yüzeyine çıkmasını engelleyerek bireyde uzun süreli kuruluk sağlanmaktadır.

Tüy Azaltıcı Krem

İstenmeyen tüylerde kalıcı azalma göstererek bitkisel bir tedavi sunmaktadır.

Yosunlu Üzüm Çekirdeği Kremi

İyi bir antioksidan olması ile birlikte yağ dokularının güçlenmesine yardımcı olmakla birlikte sıkı bir cilde sahip olmanızda da fayda sağlamaktadır. Yaşlılık belirtilerini de engellemektedir.

Topuk Ayak Bakım Kremi

Uzun süreli nemlendirici özelliği ile birlikte serbest radikallere karşı önleyicidir.

Anti – Akne Kremi

İçeriğinde yer alan bitki özleri sayesinde aknelerin giderilmesinde fayda sağlamaktadır.

Nasır- Siğil Kremi

Yumuşaklık vererek nasır ve siğilin giderilmesine yardımcı olabilir.

İnci Tozu Kremi

Cildin sıkılaşmasına yardımcı olmakla birlikte cildinde canlandırmada da fayda sağlamaktadır.  Cildin yenilerek güçlü bir yapıya sahip olmasında faysa sağlamaktadır.

Göğüs Bakımı Kremi

Göğüslerin şekil almasını sağlamaktadır. Genç kadınlarda kullanım sağlayabilir.

Kayısı Özlü Cilt Bakım Kremi

Cildin nem oranını da sağlamakla birlikte aynı zamanda yağlı görünümden de kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Masaj – Ağrı Kremi

Boyun, bel, adale, metsel, romatizma ağrılarına boyun ve kulunçları çözmede faydalıdır.

 

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız.

bitkisel yağlar, aromatik yağlar, soğuk pres yağlar, yağlar ve faydaları, bitkisel yağ kullanımı, bitkisel yağ nereden bulurum, bitkisel ve aromatik yağlar, Ankara satış yeri, bitkisel yağlar toptan satış, en ucuz bitkisel yağlar, kampanyalı bitkisel yağlar, bitkisel yağlar, ağrı kesici yağlar, selülit yağları, cilt bakım yağları, masaj yağları,yara ve yanık giderme, yağları, saç bakım yağları, argan yağları, ozonlanmış yağlar kullanımı, bitkisel yağlar satış ve sipariş, bitkisel ve aromatik uçucu yağlar Ankara, İstanbul, eczane,İzmir, bitkisel yağlar lokman hekim, bitkisel yağlar eczane, bitkisel yağlar, bitkisel yağlar Almanya, Fransa,Hollanda, Belçika, İsveç,  bitkisel yağ satış ve sipariş Avrupa gibi kelimelerden bize ulaştınız.

Toptan yada perakende en ucuz fiyata temin etmek istiyorsanız toptan yağ satışı yapan www.mardima.com perakende satış için www.dogalciltbakimi.gen.tr ve www.balikyagi.gen.tr sitelerinden güvenli bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz.