Beyin tümörü belirtileri

İyi ve kötü huylu olmak üzere iki çeşitte insan vücudunda var olan tümörler arasında daima en tehlikesi, en çok rastlananı ve hayati fonksiyonları en çok tehdit yapan beyin tümörü olduğu açısından, insanlar bu sağlık sorununa yakalanmaktan bir hayli korkarlar. İyi huylu yani kanserli olmayan tümörler tıbbi tedavi metotları ile daima kaldırıldıkları ve tekrarlanma olasılıkları da çok az olduğundan iyi huylu tümör hayati sorunlar yaşatmamakta lakin kötü huylu beyin tümörü bunun tam aksine sebep olmaktadır. Peki iyi ya da kötü huylu olan beyin tümörünün belirtileri nelerdir? Beyinde tümör olup olmadığı nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız işte cevabı:

Beyin tümörü belirtileri

Beyin tümörü kişide bulantı, kusma, ayak ve kollarda hissizlik, güçsüzlük, sabahları uyanıldığında kötü bir baş ağrısı, koordinasyon bozukluğu gibi sorunlara sebep olmaktadır. Bunların yanı sıra anormal göz hareketleri ve görmede yaşanan bir takım sorunlar, hafıza değişikliği, konuşmada ilginçlik, işitmede sorun ve nöbetlerde beyin tümörü belirtileri arasındadır.

Beyin tümörü olan ya da beyinde tümör olduğu düşünülen kişilerin radyasyona, böcek, ot, gübre gibi bir takım ilaçlara, elektromanyetik alanlara maruz kalmış olmaları hayat tehlikeye işarettir. Aynı zamanda yaşın ilerlemesi, genetik bozukluklar bulunması, ADIS geçirmiş olmak ya da Epstein-Barr virüsü gibi bazı virüslerin vücutta bulunması beyin tümörü olan hastayı risk grubuna sokar. Bu tür durumlarda hekim ile daha yakından irtibat kurmak gerekir.

]]>