Ben kanseri nedenleri

Vücudun mütenevvi bölgelerinde husule gelmiş olan benler, ne derece basit görünseler de aslında ben kanserini işaret ediyor olabilecekleri açısından, bireylerin vücudunda olan bu benleri takip etmeleri, adetlarının çoğalıp çoğalmadığını, renk ve şekil değişimine uğrayıp uğramadıklarını bilmeleri gerekir. Yapı olarak büyümeleri, renklerinin değişime uğraması ve adetca çoğalmaları ben kanseri belirtisi olmaktadır. Peki ben kanseri sebebiyet olur?

Ben kanseri nedenleri

Benlerin tahriş olmamasına dikkat edilmelidir. Özellikle kadınlar göğüslerinde olan benlerin sutyen kullanmaları nedeniyle tahriş olmamasına çok dikkat etmelidir. Aynı biçimde bel bölgesinde olan benlerde kemer gibi aksesuarla tahriş edilmemelidir. Benlere oldukça nazik davranmak gerekir. Benleri koparmak, kesmek, zedelemek ben kanserine yol açabilir.

Güneş ışığı da ben kanserine sebep olan bir faktördür. Güneşin yaydığı zararlı ışınlar zedelenmiş, kesilmiş, koparılmış veya bunlar gibi dış etkenler yüzünden bir biçimde kötü etki görmüş olan benleri olumsuz etkilemektedir. Sadece sorunlu benler değil, sağlıklı benler de güneş ışığından korunmalıdır. Bilhassa da yaz aylarında güneşin en tepede olduğu vakitlerde güneşe çıkılmaması gerekir. Aksi yapıda ben kanseri riski artar.

]]>